Spotkanie dotyczące Mistrzostw Świata w Lahti

fot.: lahti2017.fi
fot.: lahti2017.fi

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia ceremonii otwarcia, toteż grupa koordynacyjna Mistrzostw Świata FIS 2017 zebrała się w Lahti na dwudniowe spotkanie. Organizatorzy złożyli raport z przygotowań i z tego, co nauczyli się podczas lutowego sprawdzianu przed MŚ.

Organizatorzy Mistrzostw byli zadowoleni ze wdrożenia wielu elementów podczas tegorocznego sprawdzianu i nadszedł czas aby dokonać ostatecznych zmian. – Byliśmy bardzo zadowoleni z testu podczas Pucharu Świata, ale nadal jest kilka rzeczy do poprawienia, zarówno w kwestii wydarzenia sportowego, jak i dla odwiedzających – powiedział organizator Janne Leskinen.

– Miejscowy komitet organizacyjny dodał wiele do przyszłości sportowych wydarzeń w Lahti. Przykładowo wiele młodych wolontariuszy zgłosiło się na Mistrzostwa Świata – mówi Sarah Lewis, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2017 w Lahti to dobry początek, już ponad 30 000 zostało ich sprzedanych. Popyt jest szczególnie wysoki wśród firm i organizacji.

– Gdy mistrzostwa świata odbyły się w Falun w 2015 roku, liczba sprzedanych biletów na cztery miesiące przed wydarzeniem wynosiła 50 000. Innymi słowy, możemy być bardzo zadowoleni z naszej sprzedaży biletów do tej pory – mówi Leskinen.

Wcześniej w tym tygodniu ponad 70 przedstawicieli firm telewizyjnych zgromadzonych w Lahti na międzynarodowym zgromadzeniu nadawców. Podczas spotkań wiele informacji zostało udzielonych o miejscu zawodów, harmonogramie, planach produkcyjnych, operacjach technicznych i urządzeniach nadawczych.

Międzynarodowe zgromadzenie nadawców zostało zorganizowane przez nadawcę YLE we współpracy z Lahti2017. YLE ma długą historię w nadawanie różnych imprez narciarskich.

– Yle emitował konkursy z Lahti początkowo w radiu, a od 1958 roku także w telewizji. Dzięki współpracy z Lahti2017, będziemy w stanie zaoferować widzom silne emocje i imponujące historie, które tylko Mistrzostwa Świata mogą zaoferować – mówi Vesa Rämet, producent wykonawczy w YLE.

– Naszym wspólnym zadaniem jest umożliwienie widzom uważnego śledzenia występów najlepszych na świecie zawodników narciarstwa klasycznego, jak walczą o najbardziej prestiżowe tytuły oraz przekazanie pasji, emocji i uczuć jakby widzowie byli tam, w sercu wydarzeń – mówi Rämet.

źródło: lahti2017.fi

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.