Sporty zimowe. Wierietielny trenerem sezonu, Bracia Bury zaskoczeniem [oceny redakcji]

Czas na ostatnią część sezonowych ocen redakcji. Dotychczas prezentowaliśmy wam, jakie noty wystawialiśmy poszczególnym zawodnikom. Dzisiaj pora na trenerów reprezentacji oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Spośród szkoleniowców najwyższe oceny zebrał Aleksander Wierietielny, trener polskich biegaczek. Średnia ocen w jego przypadku wyniosła 4,64. – Trener Wierietielny sukcesywnie podnosi poziom naszych juniorek. Pracuje u podstaw i buduje system, który już daje efekty. Medale Marcisz pokazują, że robi to dobrze i kierunek, który wyznaczył kobiecej kadrze jest słuszny – mówi Anna Felska, która oceniła Wierietielnego na piątkę.

OCENY DLA REPREZENTACJI POLSKI W BIEGACH NARCIARSKICH – SPRAWDŹ

Drugi wynik spośród trenerów uzyskał Łukasz Kruczek. W przypadku tego trenera trudno mówić o wielkich sukcesach, ale można wskazać na spory krok naprzód polskich skoczkiń. Średnia Kruczka to 4,50. – Pracę Łukasza Kruczka z naszymi paniami oceniam bardzo dobrze. Widać duży postęp u dziewczyn, szczególnie u Kingi Rajdy, która w tym sezonie regularnie punktowała w zawodach, a szóste miejsce w Oberstdorfie było ukoronowaniem dobrej pracy w tym roku – tłumaczy Kacper Wojciechowski, który przyznał Łukaszowi Kruczkowi pięć punktów.

SPRAWDŹ, JAKIE OCENY OTRZYMALI OD NAS SKOCZKOWIE

Na trzecim miejscu nasz mały plebiscyt zakończył Michael Greis. Wielkie nazwisko w polskim biathlonie nie okazało się tylko zabiegiem marketingowym. Postępy naszych zawodniczek były widoczne gołym okiem. Dlatego Greis uzyskał średnią 4,27. – Przydała się taka zmiana na stanowisku trenerskim. Było widać tej zimy, że jego autorytet procentuje, a nasze biathlonistki rozwijają się, zwłaszcza mówię tu o Kamili Żuk. Nie dałem najwyższej oceny głownie za brak indywidualnego podium – mówi Adrian Gerula, który ocenił byłego mistrza olimpijskiego na czwórkę.

ZOBACZ, JAKIE OCENY OTRZYMALI BIATHLONIŚCI I KOMBINATORZY

Jak zostali ocenieni pozostali szkoleniowcy? W większości również dobrze. Trener polskich skoczków Michał Doleżal uzyskał średnią 4,23, trener biegaczy Lukas Bauer 4,18, trener kombinatorów Tomasz Pochawała 2,71, a Adam Kołodziejczyk szkolący biathlonistów 2,44.

POZOSTAŁE TYTUŁY:

Najlepszy sportowiec 2019/2020 – mężczyźni: Dawid Kubacki

Najlepszy sportowiec 2019/2020 – kobiety: Monika Hojnisz-Staręga

Pozytywne zaskoczenie sezonu 2019/2020bracia Kamil i Dominik Bury

Przełomowy sezon Kamila Burego. Polak zdradza, w czym tkwi sekret sukcesu [wywiad]

Zawód sezonuJakub Wolny

Mateusz Król
Obserwuj