Sportowiec Roku 2020. Stoch trzeci, Maliszewska i Kubacki w dziesiątce

fot. Mateusz Król

Za nami 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Zwycięzcą okazał się Robert Lewandowski przed Igą Świątek. Na wysokim trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch. W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwoje reprezentantów sportów zimowych. To Natalia Maliszewska oraz Dawid Kubacki.

fot. Mateusz Król

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym sportowcem Polski w 2020 roku. Taką decyzję podjęli czytelnicy “Przeglądy Sportowego” oraz widzowie Telewizji Polsat. Drugie miejsce zajęła tenisistka Iga Świątek. Podium najlepszych sportowców uzupełnił Kamil Stoch. Polski skoczek w minionym roku wygrał prestiżowy cykl Raw Air, dwa konkursy Pucharu Świata oraz drużynowy medal w mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Na szóstym miejscu w plebiscycie uplasowała się brązowa medalistka mistrzostw Europy w short tracku – Natalia Maliszewska. Dziesiąta lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu, który w minionym roku wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni, trzy razy wygrywał zawody PŚ, dziesięć razy z rzędu meldował się na podium a w grudniu wspólnie z drużyną zdobył brać MŚ w lotach. Zdaniem Kamila Stocha to Kubacki powinien być wyżej. – Dziękuję i cieszę się, ale to Dawid powinien być na moim miejscu – przyznał najlepszy polskich skoczek narciarski.

W trakcie Gali Mistrzów Sportu wyróżnienie odebrała także Justyna Kowalczyk-Tekieli. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj