Sport2000 i Fluege.de chwalą się sukcesami

DSCN2116-Copy1Kiedyś były ręcznie wykonane deski, pojawiły się Elany i nastały też czasy dominacji Fisherów. Narty, to od zawsze, obok sportowca, najważniejsza część składowa skoków narciarskich. Podczas Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie, mieliśmy okazję przyjrzeć się stosunkowo najmłodszym markom. 

W trakcie drugiego dnia FN swój czas otrzymali panowie reprezentujący Fluege.de oraz Sport2000. Pierwsza firma w skokach światowych istnieje już od początku drugiej dekady tego wieku. Po raz pierwszy pojawiły się na początku października 2010 roku. Na ich nartach skaczą takie sławy jak Andreas Wellinger, Sarah Hendrickson, Manuel Fettner, skakał też Anders Jacobsen. Na nartach Fluege.de Anders Fannemel pobił rekord świata, lądując na 251,5 metra. Firma można pochwalić się także 107 miejscami na podium, 30 medalami mistrzostw świata i 6 olimpijskimi. Wiemy też, że na te narty przerzucił się Aleksander Zniszczoł. Sprawiały mu sporo problemów. Trzeba jednak przyznać, że narty te coraz śmielej radzą sobie w świecie skoków i są coraz częściej wybierane, szczególnie przez młodych skoczków.

Sport2000, w przeciwieństwie do Fluege.de, swoją kartę w historii skoków pisze od stosunkowo niedawna. Swoją karierę “dechy” te zaczęły w sezonie olimpijskim 2013/2014. Szczególną popularność w naszym kraju przyniósł im Jan Ziobro, który wygrał w Engelbergu. W naszym kraju na tych nartach skacze jeszcze Stefan Hula i Przemek Kantyka. W światowych skokach twarzami Sport2000 są m.in. Lauri Asikainen, Jernej Damjan i Tom Hilde. Mimo krótszej kariery nart, skoczkowie z tej drużny wywalczyli już 31 podiów Pucharu Świata oraz po jednym medalu Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata (Jan Ziobro, brąz w konkursie drużynowym w Falun). Na nartach Sport2000 groźny wypadek zaliczył w minionym sezonie Anze Lanisek. Słoweńcowi odpięło się wiązanie tuż przed podejściem do lądowania w Kuusamo.

Obie marki, które zostały nam zaprezentowane, podjęły wyzwanie walki z dominującymi Fischerami. Przyszły sezon będzie kolejną okazją do weryfikacji, które “deski” poradziły sobie najlepiej. Kto będzie pierwszą nartą świata? A Wy macie jakąś ulubioną markę?

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Sport2000 i Fluege.de chwalą się sukcesami

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.