Sonda: Piotr Dębowski najlepszy podczas Igrzysk!

Dzień od Igrzysk mija za dniem, a my rozpoczynamy podsumowania. W naszej sondzie zdecydowaliście, że Piotr Dębowski był najlepszym komentatorem telewizyjnym podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi. Zwycięzca zdobył aż 42 % Waszych głosów i wyprzedził m.in. Włodzimierza Szaranowicza (27%) oraz Przemysława Babiarza (12%).
Piotr Dębowski podczas minionej Olimpiady komentował przede wszystkim łyżwiarstwo szybkie. Błysnął szczególnie podczas wyścigu, w którym Zbigniew Bródka zdobył złoty medal. Jego słowa były często cytowane i stały się materiałem do licznych memów. Wiele można by mówić o odwołaniach p. Piotra do motywów biblijnych, bo to właśnie one spowodowały, że jego komentarz stał się totalnie odmienny od tych, które mieliśmy przyjemność słuchać podczas pozostałych konkurencji. 
Piotr Dębowski urodził się 19. września 1965 roku, studiował na wydziale elektroniki Politechniki Szczecińskiej. Ze sportową redakcją TVP 1 jest związany od 1998 r. Oprócz łyżwiarstwa szybkiego specjalizuje się w siatkówce i tenisie stołowym. Podczas swojej kariery komentował następujące Igrzyska: Sydney 2000, Ateny 2004, Turyn 2006, Pekin 2008, Vancouver 2010, Londyn 2012 i oczywiście Sochi 2014.
Zapraszamy serdecznie do naszej kolejnej sondy. Kto zostanie Mistrzem Świata w lotach narciarskich 2014?
foto: wikimedia.org
Mateusz Król
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.