fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Mistrzyni olimpijska w zjeździe, Sofia Goggia wykonała kolejny krok w stronę powrotu do ścigania w alpejskim Pucharze Świata. Włoszka, która w październiku złamała kostkę i opuściła początek sezonu, wróciła już do treningów na nartach.

Choć Goggia zapowiadała, że do jazdy na nartach powróci 2 stycznia, to jednak wznowienie treningów na nartach zostało nieco przyspieszone i włoska alpejka pojawiła się już na stoku w ośrodku narciarskim Pila, położonym w dolinie Aosty już pod koniec grudnia. Pod okiem trenera Ettore Moski Barberisa i serwismana Federico Brunelliego, Sofia ma trenować w Pile do 31 grudnia. Z kolei od 2 do 8 stycznia ma ona już trenować z innymi zawodniczkami z włoskiej kadry w Predazzo. Poza Goggią mają tam pojawić się także Marta Bassino, Federica Brignone, Roberta Midali, Francesca Marsaglia i Elena Curtoni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po raz pierwszy w tym sezonie powinniśmy zobaczyć Sofię Goggię w Pucharze Świata podczas zawodów w Cortinie d’Ampezzo, które odbędą się w dniach 19 i 20 stycznia.

Źródło: ansa.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.