Sofia Goggia wraca do zdrowia, w sobotę wylot do USA

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Włoska narciarka alpejska Sofia Goggia powraca do zdrowia po drobnym urazie, którego doznała w wyniku upadku w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Sölden. Rehabilitacja przebiega zgodnie z planem i już za dwa dni Włoszka poleci do USA na zgrupowanie przed kolejnymi zawodami PŚ.

Alpejski Puchar Świata w najbliższy weekend będzie gościć w fińskim Levi. Slalom nie jest jednak mocną stroną Sofii Goggii, która w tej konkurencji startowała w Pucharze Świata tylko dwukrotnie – z marnym skutkiem. Czas pomiędzy zawodami w Sölden i konkursami w Levi Goggia musiała spędzić na rehabilitacji po drobbym urazie mięśniowym. W powrocie do pełnej sprawności pomaga Sofii w jej rodzinnym Bergamo Matteo Artina, który jest trenerem i fizjoterapeutą. Ze zdrowiem najlepszej włoskiej alpejki ubiegłego sezonu jest już coraz lepiej i w sobotę Goggia wyleci do Copper Mountain w Colorado (USA), gdzie będzie szlifować formę przed kolejnymi zawodami, które odbędą się w Killington i Lake Louise. – Dzień po gigancie (w Sölden – przyp. aut.) nie mogłam nawet chodzić, ale teraz muszę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem – powiedziała Goggia.

W Stanach Zjednoczonych od środy są już Marta Bassino, Elena Curtoni, Nadia Fanchini oraz Laura Pirovano. We Włoszech zostały natomiast Federica Brignone oraz Franscesca Marsaglia, które jeszcze nie są w pełni zdrowe oraz Goggia, które dołączy do swoich koleżanek za dwa dni.

Źródło: raceskimagazine.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.