Sofia Goggia po kolejnym triumfie: “Gdyby nie błąd, Lindsey by wygrała”

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Sofia Goggia jest jedną z głównych bohaterek ostatni dni w alpejskim Pucharze Świata kobiet. Najlepsza w zjeździe przed tygodniem i najlepsza dziś. – Po moim przejeździe nie byłam za bardzo zadowolona – powiedziała po zawodach Włoszka.

Przed startem rywalizacji jedną z głównych faworytek do zwycięstwa była Lindsey Vonn. Amerykanka była najszybsza w dwóch rozegranych w ciągu tygodnia treningów zjazdu w Cortinie d’Ampezzo. W zawodach musiała jednak ustąpić pierwsze miejsce włoskiej rywalce. – Trasa naprawdę dobrze była dziś przygotowana, ale oczywiście nie było idealnie – mówiła Lindsey. – Jedna nierówność kantował o moją nartę i prawie się przewróciłam – relacjonowała Amerykanka. Przypomnijmy, że przewaga Amerykanki nad Sofią Goggia na trasie wynosiła już ponad 0,5 sek. kiedy to w środkowej części trasy Vonn popełniła błąd, co wyprowadziło ją z równowagi. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych dalszą część zjazdu jechała już ze stratą czasową i nie zdołała wyprzedzić dzisiejszej triumfatorki.

O wynikach piątkowego zjazdu pisaliśmy: TUTAJ.

Goggia mogła się cieszyć z drugiej z rzędu wygranej w zjeździe. Na trasie Olympia delle Tofane, jak sama oceniła, nie spisała się idealnie. – Po moim przejeździe nie była za bardzo zadowolona – komentowała włoska narciarka. Po czwartej wiktorii w swojej karierze Sofia objęła przewodnictwo w klasyfikacji generalnej zjazdu. – Gdyby nie błąd, Lindsey wygrałaby z dużą przewagą – skromnie mówiła po zmaganiach triumfatorka. Szansa na rewanż już jutro o godzinie dziesiątej, bowiem w Cortinie d’Ampezzo zaplanowano dwa zjazdy.

Źródło: Espn.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.