Sobotni maraton skoków. Dziś zawody LGP w Courchevel i LPK w Wiśle (listy startowe)

Przed nami dzień pełen emocji. W Wiśle na skoczni im. Adama Małysza odbędą się zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, natomiast w Courchevel konkurs Letniego Grand Prix.

Zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Courchevel na skoczni HS135 rozgrywane są od 1997 roku. Po jednej wygranej na tej skoczni mają na swoim koncie: Adam Małysz (2004), Maciej Kot (2016) i Dawid Kubacki (2017). Na podium stawał również Kamil Stoch, który jest rekordzistą tej skoczni. W 2011 roku uzyskał tutaj 137 m.  Przed rokiem Polaków zabrakło na podium, a zwycięstwo odniósł Jewgienij Klimow. Tym razem udziału w zawodach nie wezmą trzej najlepsi Polacy minionego sezonu – Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Trener Michal Doleżal zdecydował, iż do Francji udadzą się jedynie: Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny.

Zawodników czeka prawdziwy maraton skoków. Już na godz. 9:00 zaplanowano oficjalny trening. Dwie godziny później mają rozpocząć się kwalifikacje, z udziałem 53. zawodników. Po południu natomiast odbędzie się konkurs. O 16:50 ma rozpocząć się seria próbna, a zawody o godz. 18:00. Niestety, żadna z polskich stacji telewizyjnych nie pokaże zawodów na żywo. Będzie je można obejrzeć jednak w internecie, na stronie sport.tvp.pl. Powtórki będzie można zobaczyć w TVP Sport o godz. 20:15 i Eurosport 1 o godz. 23:05.

Lista startowa kwalifikacji w Courchevel

Aż jedenastu biało-czerwonych wystartuje w Wiśle podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, iż na skoczni im. Adama Małysza zaprezentują się: Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Bartosz Czyż, Mateusz Gruszka, Adam Niżnik, Jan Habdas oraz Wiktor Pękala. Na liście startowej sobotnich zawodów znalazło się 62. zawodników. Na godz. 15:00 zaplanowano oficjalny trening, godzinę później ma rozpocząć się seria próbna. Start zawodów o godz. 17:00.

Lista startowa zawodów LPK w Wiśle

źródło: informacja własna

 

 

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.