Sobota bez skoków w Szczuczyńsku. Znamy plan na jutro

fot: Sabirżan Muminow

Silne podmuchy wiatru niestety skutecznie uniemożliwiły rozegranie pierwszego z dwóch konkursów Letniego Grand Prix w kazachskim Szczuczyńsku. Organizatorzy przygotowali jednak plan awaryjny, który zakłada rozegranie dwóch konkursów w dniu jutrzejszym.

fot: Sabirżan Muminow

Pogoda płata figla zawodnikom i organizatorom zawodów na kompleksie Burabaj w kazachskim Szczuczyńsku już od wczorajszych treningów. Dziś niestety było podobnie. Po blisko czterogodzinnej walce z matką naturą, która pierwotnie zakładała przeniesienie rywalizacji z obiektu dużego HS 140 na normalny HS 99 zdecydowano o odwołaniu zawodów i przeniesieniu ich na dzień jutrzejszy.

Kierownictwo zawodów podjęło próbę rozegrania zawodów o godz. 16, jednak po oddaniu skoków przez pięciu skoczków, w tym mającego spore problemy w locie Norwega Johanna Andre Forfanga podjęto rezygnację z ich dalszego przeprowadzenia.

Nowy plan zakłada przeprowadzenie dwóch konkursów w dniu jutrzejszym. Pierwszy z nich ma rozpocząć się o godz. 4:30 czasu polskiego (8:30 w Szczuczyńsku), a drugi o godz. 10 (14 czasu lokalnego). Rywalizację każdego z nich poprzedzi seria próbna (3:30 oraz 9 czasu polskiego).

źródło: FIS