Śnieżny Puchar Europy na Deutsche Post Eisarena w Königssee

fot. PZBiS

fot. PZBiS

Na Deutsche Post Eisarena w Konigssee w ciężkich i śnieżnych warunkach odbył się Puchar Europy w bobslejach. Polski pilot Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 9. miejsce.

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski stanęli dzisiaj na starcie bobslejowego Pucharu Europy. Na niemieckim torze Deutsche Post Eisarena w Königssee mieliśmy bardzo trudne i śnieżne warunki. W ostatnich godzinach na południu Niemiec odnotowano bowiem obfite opady śniegu, które nie ominęły areny dzisiejszych zmagań. Trener Kadry Narodowej Janis Minins podkreślił, że: “Śnieg i warunki pogodowe były dzisiaj decydujące”. Na starcie w Königssee stanęło 36 załóg w tym Japończycy, Chińczycy i Australijczycy. W stawce zawodników mogliśmy zobaczyć także złotego medalistę ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang Justina Krippsa reprezentującego barwy Kanady.

Luty z Tylkowskim w pierwszym ślizgu uzyskali czas 50:92 sekundy, tracąc jedynie 0:63 setne sekundy do lidera, którym był wspomniany wcześniej mistrz olimpijski. W drugim ślizgu polska dwójka uzyskała gorszy czas przejazdu i ostatecznie zameldowała się na 9. miejscu. W trudnych zimowych warunkach bezkonkurencyjny okazał się Kanadyjczyk Justin Kripps, który w parze z Cameronem Stones dwukrotnie uzyskali najlepsze czasu startu oraz ślizgów. W dniu jutrzejszym o godzinie 9:00 Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski ponownie zameldują się na starcie w drugim Pucharze Europy na torze Deutsche Post Eisarena.

W Konigssee rywalizowały także panie w monobobach. Sylwia Smolarek zajęła 13. miejsce, uzyskując dwukrotnie 12. wynik przejazdu. Reprezentantka Polski przegrała o 2 sekundy i 43 setne ze zwyciężczynią. Była nią Kanadyjka Christine de Bruin.

Wyniki dwójek

Wyniki monobobów

źródło: PZBiS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.