Śniegu nie zabraknie. Zielone światło dla jednej z imprez sezonu

Puchar Świata w skokach narciarskich rozkręca się na dobre. Jesteśmy w połowie grudnia, co oznacza, iż powoli odliczamy dni do tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Organizatorzy batalii o Złotego Orła poinformowali, że organizacja imprezy nie jest zagrożona.

Zielone światło dla TCS, śniegu nie zabraknie

– Dzięki zimowej aurze byliśmy w stanie wyprodukować wystarczającą ilość śniegu na wszystkich czterech arenach przy minimalnym wydatku energetycznym. Obecnie przygotujemy się do procesu naśnieżania skoczni – poinformował dr Peter Kruijer, dyrektor Turnieju Czterech Skoczni.

Przypomnijmy, iż tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się tradycyjnie już 29 grudnia na Schattenbergschanze (HS 137) w Oberstdorfie. Niemieccy organizatorzy już wcześniej poinformowali o wyprzedaniu wszystkich wejściówek na konkurs. Z kolei kwalifikacje, które odbędą się dzień wcześniej, będzie mogło obejrzeć nawet 15000 widzów.

Jak wynika z komunikatu prasowego, sprzedaż biletów na pozostałe areny również przebiega sprawnie. Przypomnijmy, iż tytułu sprzed roku bronić będzie Ryoyu Kobayashi, który okazał się lepszy od Mariusa Lindvika oraz Halvora Egnera Graneruda.

źródło: Komunikat prasowy organizatorów