Słynny trener napisał książkę. Zdradza jak osiągnął sukces

Okładka książki Wernera Schustera

Dwa lata temu rozstał się z kadrą niemieckich skoczków narciarskich. Teraz Werner Schuster w książce „Abheben: Von der Kunst, ein Team zu beflügeln” opowiada o swojej drodze w świecie skoków. Od kariery skoczka do bogatej w sukcesy kariery trenera reprezentacji Niemiec. 

Okładka książki Wernera Schustera

W książce opowiada swoją historię, zaczynając od dzieciństwa, przez pierwsze sukcesy w roli trenera razem z Gregorem Schlierenzauerem do miejsca, w którym spędził 11 lat, czyli reprezentacji Niemiec. Zdradza sekrety swojej myśli szkoleniowej dzięki, której odnosił sukcesy. Zwraca też uwagę na mentalność sportowca, który odnosi sukces i tłumaczy co z tego można przenieść do życia codziennego. Pokazuje jak ważna jest cierpliwość i motywacja do sukcesu.

Werner Schuster to austriacki były skoczek i trener. Największym osiągnięciem w jego karierze jako zawodnika jest drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Dużo bogatsza w sukcesy była jego kariera trenerska. Zaczął z reprezentacją Szwajcarii, żeby potem od 2008 roku prowadzić kadrę Niemiec. Podczas 11 lat jego zawodnicy zdobywali medale olimpijskie, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach. W 2015 roku zdobyli Puchar Narodów, a Freund wygrał klasyfikacje generalną Pucharu Świata i sięgnął po kryształową kulę.

Źródło: informacja własna/thalia.de