Słynna włoska impreza narciarska przełożona na przyszły rok

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Komitet organizacyjny słynnego biegu “La Sgambeda” podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy – informuje fondoitalia.it. Zawody planowo miały odbyć się 28 listopada, ale zostały przełożone na 2021 rok ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem (COVID-19) we Włoszech.

To był trudny rok dla organizatorów i imprez sportowych, bowiem w wielu przypadkach byli oni zmuszeni najpierw odłożyć w czasie, a następnie odwołać większość wydarzeń. Podobny los spotkał jeden z popularniejszych maratonów narciarskich La Sgmbeda.

Kolejna edycja tej popularnej imprezy dla miłośników maratonów narciarskich miała być Prologiem i zainaugurować zmagania w cyklu Visma Ski Classics, ale – jak wynika z komunikatu prasowego organizatorów – zawody nie dojdą w tym roku do skutku. Decyzję o anulowaniu 31. edycji podjął bowiem komitet organizacyjny, który uznał, że rozgrywanie zawodów wiązałoby się ze zbyt dużym zagrożeniem epidemicznym, a ponadto nie byłoby warunków, aby przestrzegać protokołów anty-Covid wydanych przez rząd.

Słynna impreza, która w tym roku miała obchodzić 31. edycję, została przesunięta na 2021 rok. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że za rok zawody odbędą się już bez problemu.

Źródło: fondoitalia.it