Słynna niemiecka biathlonistka z prestiżowym wyróżnieniem

07:45, 10.12.2020 Marta Grzyb

Trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata, posiadaczka trzech medali olimpijskich oraz wielokrotna medalistka biathlonowego czempionatu - Magdalena Neuner - została uznana najlepszą niemiecką sportsmenką ostatniego dziesięciolecia.

Magdalena Neuner jest jedną z największych postaci kobiecego biathlonu. Urodzona w 1987 roku Niemka w trakcie swej bogatej kariery wywalczyła siedemnaście medali mistrzostw świata. Trzykrotnie plasowała się na podium igrzysk olimpijskich. Ponadto, na swoim koncie ma także trzy duże kryształowe kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Wielokrotnie zdobywała także małe kryształowe kule za tryumfy w poszczególnych konkurencjach. W roku 2012 została uhonorowana Medalem Holmenkollen.

Tym razem - niespełna osiem lat po swym pożegnalnym starcie (zawodach World Team Challenge, które odbyły się 29 grudnia 2012 roku) - wybitna biathlonistka została doceniona przez kibiców swojego kraju, którzy uznali ją za najlepszą niemiecką sportsmenkę dziesięciolecia. Wśród panów w analogicznym plebiscycie tryumfował znakomity koszykarz, Dirk Nowitzki. O wynikach wspomnianego konkursu poinformowano na twitterowym profilu Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Źródło: Twitter/informacja własna