Słynna Bergisel przejdzie modernizację

fot. Alan Watt / CC BY NC

(fot. Alan Watt / CC BY NC)

Skocznia Bergisel w tyrolskim Innsbrucku zostanie zmodernizowane ze względu na kończącą się homologację FIS oraz zbliżające się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, których będzie areną.

Na inwestycję przeznaczono 36 milionów euro. Obejmie ona przede wszystkim dwie bardzo ważne dla rozwoju obiektu i dość popularne w skokach elementy – zamontowanie mrożonych torów najazdowych oraz instalację tymczasowego oświetlenia. Pozwolą one na rozgrywanie warunków w trudniejszych warunkach atmosferycznych oraz po zmroku. To zdecydowanie powinno usprawnić jej funkcjonowanie podczas kolejnych edycji Turnieju Czterech Skoczni oraz wspomnianych zbliżających się Mistrzostw Świata.

Skocznia w Innsbrucku jest już wiekowym obiektem, nie była często upiększana więc decyzja o zmianach jest absolutnie zrozumiała. Podczas MŚ za 2 lata odbędzie się na niej konkurs w zmaganiach na dużej skoczni. Obiektem rywalizacji na skoczni normalnej będzie położony już bliżej miasta-organizatora kompleks Casino Arena w Seefeld. To będzie już drugi raz gdy austriacki kurort zajmie się urządzeniem imprezy tej rangi – ostatnio miało to miejsce w 1985 roku. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się na nim prawdziwych tłumów – nawet 150 tysięcy widzów w ciągu 12 dni trwania czempionatu.

Źródło : stol.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.