Słoweńscy skoczkowie zatrudnieni w policji docenieni przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Minister Spraw Wewnętrznych Słowenii postanowił wyróżnić sportowców zimowych, którzy karierę zawodniczą łączą ze służbą w policji. Wśród docenionych znaleźli się m.in. Peter Prevc i Robert Kranjec.

W piątek 19 kwietnia Minister Spraw Wewnętrznych Boštjan Poklukar oraz Dyrektor Generalny Policji Tatjana Bobnar zaprosili najlepszych sportowców, którzy są członkami Akademii Policyjnej i startują w dyscyplinach zimowych na spotkanie. Zawodnicy zostali docenieni za ich osiągnięcia. Wśród nich znalazło się trzech skoczków narciarskich: Peter Prevc, Jernej Damjan i Robert Kranjec, a także m.in biegaczki narciarskie Alenka Čebašek i Anamarija Lampič czy narciarka alpejska Ilka Štuhec. Minister podkreślił jak ważne dla kraju i policji są ich sukcesy. – Spędzamy dużo czasu oglądając zawody z waszym udziałem, cieszymy się z medali razem z wami. Zdaję sobie sprawę, że poświęciliście wiele od najmłodszych lat i przez te wszystkie lata podążaliście za marzeniami. Podporządkowaliście wszystkie swoje działania jednemu celowi – być jednym z najlepszych – mówił minister Poklukar.

Szczególnie wyróżniony został Robert Kranjec, który po 20 latach startów zakończył sportową karierę. Od 17 lat jest też zatrudniony w policji. Powiedział jak ważne jest wsparcie, również finansowe. – Praca w policji oznacza bezpieczeństwo socjalne. Masz to, czego potrzebujesz jako sportowiec, abyś mógł skupić się na swojej karierze sportowej – wyjaśnił.

W słoweńskiej Akademii Policyjnej działa 28 najlepszych sportowców z różnych dyscyplin. Poprzez swój udział w działaniach policji wnoszą znaczący wkład w zapobieganie przestępstwom i promocję policji.

źródło: koroskenovice.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.