Słoweńscy skoczkowie na lodzie. Nietypowa sytuacja u rywali Polaków

Pamiętacie, jak kilka tygodni temu polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera oddawali skoki, śpiewając na najeździe? Nietypowych treningów próbują też zagraniczni skoczkowie. Teraz w hokeja na lodzie zagrali Słoweńcy.

Słoweńscy skoczkowie narciarscy zamienili się na jeden dzień w hokeistów i sprawdzili swoje umiejętności hokejowe na lodowisku w Bledzie pod czujnym okiem Anze Kopitara i Tomaza Razingara, którzy na co dzień grają w najlepszej hokejowej lidze świata – NHL.

Słoweńscy skoczkowie trenowali na lodzie

Trener Robert Hrgota na lód zabrał ze sobą siedmiu zawodników. To Peter Prevc, Domen Prevc, Ziga Jelar, Lovro Kos, Anze Lanisek, Timi Zajc i Gasper Vodan. Nie wiadomo, kto poradził sobie najlepiej, ale wygląda na to, że chodziło tutaj przede wszystkim o integrację.

To kolejny nietypowy trening, na jaki zdecydowali się szkoleniowcy skoków na świecie. Przypomnijmy, że Thomas Thurnbichler kilka tygodni temu nakazał Polakom śpiewanie na najeździe skoczni. Później zaskoczył Stefan Horngacher, który niemieckim zawodnikom zafundował skoki na nartach do wody.

Źródło: Instagram / Siol.net / Sportsinwinter.pl

Mateusz Król
Obserwuj