Pracę nad poprawą rezultatów po nieudanym sezonie rozpoczęli niedawno podopieczni Gorana Janusa. Nim jednak zawodnicy przystąpili do treningów, uformowały się kadry na olimpijski sezon.

W kadrze A znalazło się 6 skoczków: Peter Prevc, Anze Lanisek, Jurij Tepes, Anze Semenic, Robert Kranjec i Domen Prevc. Ostatni z wymienionych będzie jednak trenował z podgrupą młodzieżową, w której skład weszli Tilen Bartol, Ziga Jelar, Aljaz Osterc i Bor Pavlovcic. Szkoleniowcem kadry A pozostał Goran Janus, juniorów prowadzić będzie natomiast Gorazd Bertonclj.

Kadrę B tworzyć będzie 8 zawodników: Jernej Damjan, Nejc Dezman, Jaka Hvala, Andraz Pograjc, Cene Prevc, Ernest Prislic, Rok Tarman i Miran Zupancic. W świetle kontuzji Hvali i nadal toczącej się rehabilitacji Prislica grupę tworzyć będzie de facto 6 zawodników.

Za Słoweńcami zgrupowanie integracyjne w Pokljuce. Na skocznię zawodnicy wrócą pod koniec maja, w Villach. Wyjątkiem jest jednak Robert Kranjec, który ma za sobą pierwsze skoki w Planicy. Jego cykl był treningowy był wszakże dłuższy ze względu na trwającą rehabilitację.

Źródło: siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.