Słoweńcy odwołują skoki w Planicy. Proponują inny termin

Foto: Bobo

Zmiany w kalendarzu tegorocznej edycji Pucharu Kontynentalnego. Zaplanowane na ostatni weekend stycznia konkursy w Planicy (HS 138) zostaną rozegrane miesiąc później. Powodem takiej decyzji jest wzrost zakażeń wariantem omikron w Słowenii.

Fot. Bobo

Słoweńcy przenoszą konkursy niższej rangi

Za nami pięć weekendów zmagań na zapleczu elity w sezonie olimpijskich 2021/22. Jak do tej pory organizacja większości konkursów przebiegała dosyć sprawnie. Wyjątkiem od reguły było odwołanie przez pandemię koronawirusa zawodów w Sapporo oraz z powodu braku śniegu w niemieckim Titisee-Neustadt. Te drugie zostały jednak przeniesione do Oberstdorfu, gdzie zawodnicy rywalizowali w miniony weekend.

W najbliższą sobotę i niedzielę główną areną zmagań będzie Innsbruck i słynna skocznia Bergisel. Tydzień później zawodnicy mieli przenieść się do Planicy, gdzie zaplanowano dwa konkursy na Bloudkovej Velikance (HS 138). Jak się jednak okazało, Słoweńcy w obawie przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się wariantu omikron podjęli decyzję o zmianie terminu organizacji zawodów. Zostaną one rozegrane w dniach 26-27 lutego 2022 roku.

źródło: FIS