Słoweńcy już przygotowują się do mistrzostw świata w 2023 r

fot. insidethegames.biz

Organizatorów Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2023 roku czeka prawdziwy test. Już jutro do Słowenii udadzą się delegaci z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) aby przyjrzeć się pierwszym planom organizatorów. 

Chyba każdy kibic sportów zimowych wie gdzie znajduje się słynna na cały świat Planica. Już w 2023 r., to właśnie to miejsce stanie się areną zmagań sportowców zimowych w trakcie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Chociaż do tego wydarzenia pozostało jeszcze cztery lata, to organizatorzy już jutro przedstawią pierwsze plany całej imprezy podczas prac grupy koordynacyjnej. Na spotkaniu będą obecni również przedstawiciele FIS na czele z  sekretarz generalną – Sarah Lewis i przedstawicielami Infront Sports & Media, którzy posiadają prawa autorskie do mistrzostw. Przewodniczącym w obradach będzie prezydent Planica 2023 – Enzo Smrekar. Sarah Lewis skomentowała dla portalu insidethegames.biz wybór Słowenii na gospodarza mistrzostw. – Planica jest charakterystycznym miejscem dla Słoweńców i skoczków narciarskich. To będą pierwsze Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Słowenii po kilku kandydaturach, a zaangażowanie organizatorów od ich wyborów w zeszłym roku było godne uwagi – opowiadała Lewis. – Teraz przejdziemy do praktycznych szczegółów i kamieni milowych na nadchodzące lata, które będą omawiane, w tym wsparcia ze strony władz rządowych na jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych, które odbędzie się w Słowenii – dodała na koniec.

Wybór Planicy na organizatora mistrzostw świata zapadł w maju 2018 r. Słoweński kurort pokonał inny ważny zimowy ośrodek sportowy – norweskie Trondheim. Warto wspomnieć, że trzykrotnie Słowenia starała się o przyznanie tej prestiżowej imprezy. Na minionych mistrzostwach świata w Seefeld byli obecni przedstawiciele komitetu organizacyjnego Planica 2023, którzy mogli podpatrzeć prace i zapoznać się od kuchni z wydarzeniem.

Źródło: insidethegames.biz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.