Słoweńcy i Kanadyjczycy podali składy na MŚ w Lahti

Mackenzie Boyd Clowes

Do Mistrzostw Świata w Lahti pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Związki Narciarskie powoli zaczynają podawać składy drużyn, jakie pojawią się na tym wydarzeniu. Swoje karty odsłoniły reprezentacje Słowenii oraz Kanady.

Z Kanady do Finlandii polecą dwaj zawodnicy, Mackenzie Boyd-Clowes oraz Joshua Maurer. W przypadku pierwszego skoczka, na pewno wszyscy go kojarzą z Pucharu Świata, w którym zajmuje obecnie 38. miejsce i dosyć regularnie punktuje. Ostatnio w Pucharze Kontynentalnym w Bischofshofen otarł się o podium, zajmując czwartą pozycję. Natomiast Joshua tylko raz próbował swoich sił w PŚ, było to podczas zawodów w Ruce, gdzie w kwalifikacjach zajął przedostatnie miejsce. Jest on bardziej znany z Pucharu Kontynentalnego, w którym nie odnosi większych sukcesów. Na podium stawał raz, podczas zawodów FIS Cup w Whistler, gdzie zajął 3 miejsce.

Goran Janus w swojej ekipie na Mistrzostwa Świata stawia głównie na braci Prevc. Trzech z pięciu zawodników, którzy wybiorą się do Lahti to właśnie przedstawiciele tej rodziny. W tym sezonie ze wszystkich Słoweńców, najlepiej radzi sobie najmłodszy z nich, Domen, który obecnie zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji generalnej, a przez długi czas nosił on koszulkę lidera. Do czołowej dziesiątki puka także triumfator całego zeszłego sezonu, Peter Prevc, który obecnie powoli wraca do świetnej formy, jaką prezentował w zeszłym roku. Jest on na pewno pretendentem do medalu na MŚ. Kolejnym reprezentantem Słowenii w Lahti będzie Jurij Tepes, zajmujący obecnie pozycję 18. w klasyfikacji generalnej. Do Finlandii pojedzie również Jernej Damjan, który wraca do Pucharu Świata po absencji spowodowanej urazem kolana i powracającymi problemami z łąkotką. Ostatnim zawodnikiem, jaki będzie reprezentował barwy swojego kraju na Mistrzostwach Świata będzie Cene Prevc. Średni z braci prawie cały czas punktuje w PŚ i stara się piąć w górę klasyfikacji generalnej.

źródło: informacja własna/siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.