Słowa zamieniają się w czyn. Jest wykonawca przebudowy Średniej Krokwi

Wizualizacja przebudowanego kompleksu w Zakopanem / http://zakopane.cos.pl

Wizualizacja przebudowanego kompleksu w Zakopanem / http://zakopane.cos.pl

Wszystko wskazuje na to, że tym razem obietnice zostaną dotrzymane. Centralny Ośrodek Sportu wyłonił już wykonawcę przebudowy kompleksu mniejszych skoczni w Zakopanem. Start prac już w maju.


We wrześniu informowaliśmy Was, że Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem planuje ruszyć z budową kompleksu Średnia Krokiew wiosną 2019 roku. Nie wiele wskazuje na to, aby ten termin miał zostać niedotrzymany. Właśnie wyłoniono wykonawcę tego zadania. – Czterdzieści milionów złotych, które zadeklarował przekazać na przebudowę minister, wynika z naszych szacunków. Końcowy koszt poznamy dopiero po wyłonieniu wykonawcy – mówił nam jesienią Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS w Zakopanem. Dzisiaj wiemy już, że koszt inwestycji to nieco ponad 38 milionów złotych. Ponad 6 milionów kosztować ma wybudowanie nowej kolejki linowej na skoczni.

Pierwotnie zakładano, że inwestycja zakończy się na renowacji czterech obiektów K-85, K-65, K-35 i K-15. Teraz wiadomo już, że kompleks wzbogaci się o skocznię K-23. Tuż przy wieży sędziowskiej. W Zakopanem coraz częściej mówi się teraz o możliwości rozegrania tam mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, bowiem trwa tam tez drugi etap przebudowy tras narciarskich. – Umówmy się, my wcześniej tylko czarowaliśmy, że mamy infrastrukturę. Teraz po tych inwestycjach będzie mogli na poważnie myśleć o wielkich imprezach – przyznał nam prezes Polskiego Związku Tatrzańskiego, Andrzej Kozak.Źródło: Sport.pl / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.