Ślizg po torze – Winterberg

fot.innsbruck.info

fot.innsbruck.info

Winterberg to miasto w środkowych Niemczech świetnie znane miłośnikom sportów zimowych, szczególnie saneczkarstwa. Puchar Świata w saneczkarstwie odbywa się tutaj od wielu lat.

Pierwszą w tym sezonie rundą Pucharu Świata rozgrywaną w Niemczech będą zawody w Winterbergu. Jest to jeden z najszybszych i najdłuższych torów na świecie. Jego długość to 1324 metrów dla mężczyzn i 1293 metrów dla kobiet. Saneczkarze mają do pokonania 15 zakrętów. Do najbardziej charakterystycznych momentów na torze należą zakręt numer 7 (Veltins Kreisel), zakręt numer 9 (Viessmann-Kurve) i zakręt numer 14 (RWE-Ziel-Kurve).

fot. fil-luge.org

Na koniec poznajcie opinie saneczkarzy na temat tego toru.

Mateusz Sochowicz (Polska): “Tor w Winterbergu odznacza się jako jeden z najszybszych torów na świecie, a na pewno w Europie. W stosunkowo prostym torze ukrytych jest kilka niespodzianek, które czyhają na nas podczas ślizgu np. wiraż nr 9 oraz nr 11. Lubię jeździć na tym torze, lecz nie należy on do moich ulubionych. Jest tak z powodu złej pogody, która zazwyczaj tutaj panuje i uniemożliwia przygotowanie dobrej kondycji toru.”

David Gamm (Niemcy): “Winterberg jest moim domowym torem. W ostatnich latach była tu bardzo zła pogoda i w tym roku nie będzie lepiej. Winterberg jest długim torem, gdzie nie musisz dużo sterować. Można być tutaj bardzo szybkim, a Labirynt (11-14 zakręt) nie jest łatwy. W Winterbergu jest również trudny zakręt startowy tak jak w Igls.”

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.