Ślizg po torze – Altenberg

fot.innsbruck.info

fot.innsbruck.info

Altenberg to kolejny przystanek saneczkarskiego Pucharu Świata. Tor w Altenbergu był gospodarzem mistrzostw świata w 2012 roku. Teraz odbędzie się tutaj tylko Puchar Świata, ale powinno być ciekawie.

Zawody na torze w Saksonii odbywają się od lat 70. poprzedniego wieku. Ostatnie poprawki na tym obiekcie zostały przeprowadzone w 2007 roku. Długość toru dla mężczyzn ma 1378 metrów, a dla kobiet 1220 metrów. Panowie pokonują 17 zakrętów, a panie 15 zakrętów. Najciekawszymi miejscami na torze w Altenbergu są Kreisel oraz zakręty numer 4, 9 i 14.

fot. fil-luge.org

 

Na tym torze trzeba uważać przez cały ślizg.

Opinie saneczkarzy:

Wojciech Chmielewski (Polska): “Tor w Altenbergu dla dwójek jest dosyć wolny. Nie rozwijamy tutaj dużych prędkości w porównaniu do innych torów. Stąd też biorą się często problemy u góry toru, gdzie sanki jadą wolno i nie ma takiego noszenia. Myślę, że problemy mogą być z wirażem numer 9 i z wyjazdem z wirażu numer 14. Tor tutaj jest często dobrze przygotowany, więc trzeba wystrzegać się nawet najmniejszych błędów.”

Karol Stuchlak (Słowacja): “Tor ten dla dwójek nie należy do najszybszych i najtrudniejszych. Tor w Altenbergu jak każdy inny ma trudne momenty. Są to wyjście z zakrętu numer 9 oraz przejścia pomiędzy zakrętami 11-12 i 13-14. Podczas zawodów decydujące będą małe błędy.”

źródło: informacja własna/ fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.