Slavic Cup w Strbskim Plesie: Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym, dobre występy Polek

15:44, 30.12.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:46, 30.12.2017

Drugi dzień zmagań w zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie zakończył się wśród pań identycznym wynikiem, jak we wczorajszych sprintach stylem dowolnym. Ze zwycięstwa w biegu na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną cieszyła się Justyna Kowalczyk. Na podium stanęły także Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec. W czołowej dziesiątce było aż osiem Polek.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej była zdecydowaną faworytką sobotniej rywalizacji w Strbskim Plesie. Na liście startowej zabrakło znanych nazwisk i dlatego walka o czołowe lokaty rozegrała się pomiędzy reprezentantkami Polski. Ostatecznie zwycięsko wyszła z niej Justyna Kowalczyk, która pokonała 10-kilometrową trasę w 28:26,5 min. Ze stratą niewiele ponad pół minuty linię mety minęły Ewelina Marcisz. Na najniższym stopniu podium stanęła Sylwia Jaśkowiec, która w mniej lubianej przez siebie technice klasycznej straciła do utytułowanej koleżanki z kadry 1:04 min.

W czołowej dziesiątce znalazły się także inne reprezentantki Polski. Martyna Galewicz była czwarta (+1:32,1), Urszula Łętocha piąta (+1:54,2), szóste miejsce zajęła 17-letnia Eliza Rucka, która straciła do Kowalczyk dwie minuty i 8 sekund. Siódma była Izabela Marcisz, a dziewiąta Agata Warło.

Justyna Kowalczyk zakończy tym samym zmagania na Słowacji z podwójną "koroną". Wczoraj Polka cieszyła się bowiem ze zwycięstwa w sprincie łyżwą.