Slavic Cup w Strbskim Plesie: Justyna Kowalczyk bez kłopotu wygrywa bieg na 7,5 km. Polki na pierwszych sześciu miejscach

14:32, 15.12.2018 Jarosław Gracka

W rozgrywanym w Strbskim Plesie w ramach Slavic Cup (będącym jednym z pucharów kontynentalnych w biegach narciarskich) biegu na 7,5 km stylem klasycznym Justyna Kowalczyk odniosła bez większego problemu zwycięstwo. Za nią następne pięć miejsc zajęły same Polki.

Kowalczyk - co było do przewidzenia - wygrała z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami (wśród których rzecz jasna żadna nie mogła równać się z nią osiągnięciami i doświadczeniem). Osiągnęła czas 18:57.8 i o 1:19.6 min. wyprzedziła drugą na mecie Elizę Rucką. Następne miejsca kolejno zajęły Agata Warło, Magdalena Kobielusz, Weronika Kaleta i Klaudia Kołodziej. Kolejne Polki zajęły miejsca od 11 do 14 - były to kolejno: Karolina Kukuczka, Marcelina Wojtyła, Justyna Stefaniuk i Ewelina Kołodziej. Punkty zdobyły też inne nasze reprezentantki: Joanna Bronisz (17. miejsce), Magdalena Czusz  (18. pozycja), siostra dużo bardziej znanej Karoliny Pitoń Catherine Spierenburg (20. lokata), Andżelika Szyszka (była 21.), Irena Szkurat - 22., Julia Demkowska - 25., Anna Bereżecka - 26., Sonja Miczołek - 27., Karolina Kaleta - 28. oraz Ewa Gazur - 30. Pozostałe Polki (w liczbie szesnastu) zajęły dalsze pozycje.