Skoki do końca sezonu bez kibiców. Finał PŚ w biathlonie pod znakiem zapytania

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Chociaż pierwotnie organizatorzy informowali, że zmagania wszystkich etapów Raw Air poza Oslo, kibice będą mogli śledzić pod skocznią, to ostatecznie zapadła inna decyzja. W Trondheim i Vikersund zmagania odbędą się bez publiczności. 

Wszystkiemu winna jest rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa. Wiadomość o zamknięciu dla kibiców stadiony w Trondheim,  podały największy norweski dziennik „Verdens Gang” i lokalny dziennikm „Adresseavisen” powołując się na telekonferencję, która odbyła się we wtorek wieczorem z udziałem władz Trondheim, organizatorów turnieju i departamentu zdrowia w Oslo. Dlaczego doszło do nagłej zmiany w tej sprawie? We wtorek wieczorem wzrosła jednak w Norwegii liczba osób zakażonych koronawirusem do 277 i departament zdrowia ocenił sytuację jako wyjątkowo dramatyczną.

– Niestety w zaistniałej sytuacji zostaliśmy zmuszeni podjąć taką decyzję – powiedział dyrektor gminy Trondheim Morten Wolden na antenie telewizji publicznej NRK. Przed chwilą na stronie oficjalnej zmagań w Vikersund pojawiła się informacja, że finały PŚ w skokach również odbędą się bez kibiców. W Norwegii zalecono odwołanie wydarzeń dla ponad 500 uczestników. Dlatego zagrożone są także finalne zmagania biathlonistów w Oslo, o czym poinformowali nas dzisiaj przedstawiciele IBU. Tomasz Sikora na Twitterze poinformował, biathloniści mogą przez dwa tygodnie rywalizować w Kontiolahti.

Źródło: PAP/ Informacja własna / Vikersund.no

Mateusz Król
Obserwuj