Skoki w Bańskiej Bystrzycy zagrożone

Skoki narciarskie na Słowacji to od dawna dyscyplina uprawiana przez niewielką liczbę pasjonatów. Teraz kompleks skoczni Žlté piesky w Bańskiej Bystrzycy ma poważne kłopoty. 

W Bańskiej Bystrzycy znajdują się skocznie K63, K38, K19 i K3, z których korzystali do tej pory najmłodsi skoczkowie. Od dwóch tygodni jednak na obiektach nie można trenować z powodu braku energii elektrycznej. Uniemożliwia to nawadnianie igelitu i torów, które niezbędne jest w okresie letnim. Brak prądu nie jest jednak spowodowany planowym wyłączeniem przez elektrownię. Jak informuje portal mybystrica.sme.sk jest to celowe odłączenie przez właściciela, czyli klub narciarski ŠK Kartík.

Właściciel klubu zarządzającego obiektami całą sytuację tłumaczy brakiem środków finansowych. Mimo prób ratowania słowackich skoków, nie otrzymuje on już wsparcia finansowego od miasta i Słowackiego Związku Narciarskiego. W związku z tym koszty utrzymania obiektów musi pokrywać sam, w tym rachunki za energię elektryczną i wodę.

Z obiektów w Bańskiej Bystrzycy korzystało kilka klubów. To jedynie skocznie, na których do tej pory mogli trenować najmłodsi skoczkowie.

źródło: mybystrica.sme.sk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.