Skoki narciarskie znów pokonały piłkę nożną. Najwyższa oglądalność w 2019 roku

SONY DSC

fot. Mateusz Król

Dziewięć pozycji związanych ze skokami narciarskimi znalazło się w dwudzieste najpopularniejszych programów telewizyjnych minionego roku – wynika z informacji podanych przez portal wirtualnemedia.pl

Przełom roku to zawsze dobry moment na podsumowania. Nie inaczej jest na rynku telewizyjnym, gdzie różne instytuty badawcze i portale publikują wyniki oglądalności. Kolejny raz okazuje się, że Polacy kochają skoki narciarskie. W minionym roku tylko dwa programy telewizyjne zgromadziły wyższą oglądalność od transmisji Pucharu Świata w Val di Fiemme. To serial M jak Miłość (5 810 128 widzów) oraz Teleexpress nadawany 3 lutego 2019 roku (5 424 393). Zwycięstwo Dawida Kubackiego we Włoszech śledziło średnio 5 366 839 osób. – Konkurs ten był również relacjonowany w TVP Sport oraz na Eurosport 1, gdzie oglądało go dodatkowe 910 tys. i 500 tys. osób (łącznie było to 6,78 mln widzów) – podaje portal wirtualnemedia.pl.

Na czwartym miejscu w tym zestawieniu jest kolejny konkurs skoków to nadawany 3 lutego PŚ w Oberstdorfie. Przypomnijmy, że wówczas pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. W czołowej dwudziestce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w 2019 roku znalazło się aż dziewięć pozycji związanych ze skokami narciarskimi. Osiem z nich to transmisje z zawodów, a jedna to Studio Sport w TVP 1.

Tylko cztery pozycje w zestawieniu należały do piłki nożnej. Najwyższa oglądalność związana z tym sportem to 5 107 441 widzów meczu Polska – Łotwa w ramach Eliminacji Mistrzostw Europy 2020. W zestawieniu nie ma transmisji związanych z innymi dyscyplinami. W zestawieniu nie ujęto wyniku pierwszego konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni nadawanego 29. grudnia. Zawody w Oberstdorfie zgromadziły ponad 4 miliony widzów w TVP 1.

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.