Skoki narciarskie wrócą do TVP? Zapadła decyzja

Screen: Eurosport

Trzy miesiące dzielą nas od rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przez ostatnie dwa sezonu transmisje na żywo z rywalizacji zawodników można było śledzić jedynie na kanałach grupy TVN Warner Bros. Discovery. Wiadomo już, że podobnie będzie kolejnej zimy.

Screen: Eurosport

To już dwa lata odkąd na rynku telewizyjnym dotyczącym praw do transmisji sportowych doszło do wielkiej rewolucji. Po wielu latach Telewizja Polska straciła możliwość pokazywania całego sezonu PŚ w skokach na swoich antenach. Od tamtej pory większość konkursów transmituje TVN na otwartym kanale oraz Eurosport. Wyjątkiem są zmagania w Polsce i Rumunii, skąd sygnał realizuje publiczny nadawca.

Skoki narciarskie tylko w TVN

Co roku kibice zastanawiają się, czy skoki jeszcze wrócą do TVP. Na razie się na to nie zanosi. Wraz z zapowiedzią jesiennej ramówki okazało się, że TVN i Eurosport będą jedynymi nadawcami tego sportu w naszym kraju.

– Jeśli chodzi o skoki, nic się nie zmienia. Będziemy kontynuować to, co było w dwóch ostatnich latach, czyli konkursy Pucharu Świata pozostaną na otwartej antenie w TVN i w Eurosporcie – zapowiada Bogdan Czaja, Group vice president – programming & operations w TVN Warner Bros. Discovery, cytowany przez press.pl.

Z danych przekazanych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że 44. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich na antenie TVN oglądało średnio 1,76 mln osób. Transmisje z zawodów pokazanych w Eurosporcie 1 miały 800 tys. oglądających.

Źródło: press.pl / wirtualnemedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj