Skoki narciarskie w Zakopanem. Konkursy i atrakcje podczas weekendu

Screen- Eurosport

Święto skoków narciarskich w Zakopanem. Najlepsi skoczkowie, wiele emocji i Polacy w gronie faworytów. Do tego wyjątkowy klimat polskiej, zimowej stolicy. Kibiców podczas konkursów skoków narciarskich w Zakopanem czeka wiele wrażeń, a polscy skoczkowie mają spore szanse na dobry wynik, co potwierdzają zakłady bukmacherskie.

Screen- Eurosport

Drużynowy konkurs w Zakopanem

Najlepsi skoczkowie świata zjechali do Zakopanego na konkursy skoków 14 i 15 stycznia. Na pierwszy ogień idzie rywalizacja drużynowa, gdzie Polacy są jednymi z kandydatów do wygranej. Zakłady bukmacherskie, które oceniają szanse poszczególnych drużyn, stawiają Polskę obok Austrii i Słowenii w gronie faworytów. Nie powinno to dziwić. Dawid Kubacki, lider polskiej reprezentacji skoczków, to obecnie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W czołówce są także dwaj inni Polacy, Piotr Żyła i Kamil Stoch. W przypadku tego ostatniego kibice mogą widzieć renesans formy. Kamil Stoch radzi sobie coraz lepiej i z pewnością będzie mocnym punktem zespołu w konkursie skoków w Zakopanem. Kadrę powinien uzupełnić Paweł Wąsek.

Rywali nie można jednak lekceważyć. Przede wszystkim groźni będą Austriacy. Swoje ambicje mają także skoczkowie ze Słowenii, Norwegii czy Niemiec. Ostatnio kapitalną dyspozycję prezentuje Halvor Egner Granerud, a wiceliderem Pucharu Świata jest Słoweniec Anże Lanisek. Zakłady bukmacherskie dają tym zawodnikom spore szanse w konkursie indywidualnym w niedzielę, a w sobotę powinni być silnymi punktami swoich drużyn w konkursie skoków drużynowych.

Zakłady bukmacherskie na skoki w Zakopanem

Na atrakcje w Zakopanem fani skoków mogą liczyć już od piątku. Wtedy na Wielkiej Krokwi odbyły się oficjalny trening i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Z kolei w sobotę fanów czeka seria próbna i konkurs skoków drużynowych. Niedziela to już zmagania indywidualne, które również poprzedni seria próbna.

Zakłady bukmacherskie na konkurs skoków drużynowych można już znaleźć m.in. u bukmachera STS.

Kursy wystawione przez firmę STS na konkurs drużynowy wyglądają następująco. Faworytami są Austria (kurs 2.25), Słowenia (kurs 3.75), Polska (kurs 5.00), Norwegia (kurs 10.00) oraz Niemcy (kurs 12.00). W zmaganiach wezmą udział także inne zespoły. Przypomnijmy, że w konkursach skoków drużynowych każdy zespół wystawia do rywalizacji czterech zawodników, a każdy z nich oddaje po dwa skoki. O wyniku całej drużyny decyduje zatem osiem skoków. Kibice liczą, że Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek zdołają oddać po dwa równe skoki na Wielkiej Krokwi. Tutaj znajdziesz natomiast informacje, które mogą być przydatne podczas obstawiania skoków.

Weekend w Zakopanem

Weekendowe zawody w skokach narciarskich w Zakopanem to dla kibiców nie tylko szansa na doświadczenie sportowych emocji. Liczne atrakcje turystyczne Zakopanego sprawiają, że nawet poza godzinami spędzonymi na skoczni fani nie powinni się nudzić. Jakie atrakcje Zakopanego czekają na fanów? Wizyta na słynnych Krupówkach, chwila relaksu w jednej z lokalnych kawiarni czy lokalne przysmaki dostępne w regionalnych restauracjach. To na pewno gratka dla tych, którzy chcą złapać chwilę oddechu po wydarzeniach na skoczni.

Ci, którzy chcą spędzić czas aktywnie mogą wybrać też inne atrakcje turystyczne Zakopanego. Na fanów narciarstwa w Zakopanem i okolicach czekają stoki i wyciągi, ciekawą opcją jest też wybranie się na wycieczkę po szlakach turystycznych czy choćby wejście na popularną Gubałówkę.

W Zakopanem nie sposób się nudzić, a wyjazd na konkurs skoków to tylko pretekst do tego, aby miło spędzić czas i korzystać z klimatów zimowej stolicy Polski.

Przypominamy, że w Polsce zakłady bukmacherskie obstawiać można wyłącznie w firmach bukmacherskich posiadających odpowiednie zezwolenie. STS to jeden z legalnych bukmacherów w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów jest natomiast zabroniona i karalna. Zakłady bukmacherskie mogą uzależnić. 18+