Skoki narciarskie w Zakopanem – jak poradzą sobie Polacy?

Przed nami bardzo ciekawy weekend dla wszystkich fanów sportów zimowych, a szczególnie dla kibiców skoków narciarskich. W sobotę i niedzielę skoczkowie będą rywalizować o punkty w konkursie drużynowym i indywidualnym na skoczni w Zakopanem. Jak wykorzystać specjalny kod promocyjny od Superbet?

Konkurs drużynowy

Rywalizacja w drużynie z pewnością będzie odpowiednim sprawdzianem dla naszego zespołu. Polacy w tym sezonie spisują się o wiele lepiej niż w poprzedniej kampanii. Wystarczy wspomnieć, że Dawid Kubacki jest aktualnym liderem Pucharu Świata, natomiast Piotr Żyła i Kamil Stoch również znajdują się w czołówce. Czwartym zawodnikiem, który prawdopodobnie wystąpi w naszym zespole, będzie Paweł Wąsek.

Analizując występy poszczególnych zespołów, a także indywidualnych zawodników, z pewnością w gronie faworytów znajdzie się również reprezentacja Norwegii. Liderem tej ekipy będzie Halvor Egner Granerud, który znajduje się w znakomitej formie. Co pokazał podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni. Coraz lepiej zaczyna skakać również Marius Lindvik, więc Norwegowie mogą być bardzo groźni.

W słabszej formie względem poprzedniego sezonu jest reprezentacja Niemiec. Trener tej drużyny będzie miał naprawdę trudne zadanie z wybraniem odpowiedniej czwórki, ponieważ Niemcy w obecnej kampanii skaczą mocno w kratkę.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Słoweńców, którzy jednak będą mogli liczyć na swoją największą gwiazdę, czyli Anze Laniska. Pytanie jednak, kto z pozostałych zawodników będzie w stanie pomóc mu w walce o wygraną?

Analizując formę poszczególnych ekip, warto zwrócić uwagę na fakt, że Polacy mają naprawdę bardzo duże szanse, aby zwyciężyć w Zakopanem. Odbija się to również na proponowanych kursach przez zakłady bukmacherskie, które wskazują, że nasi skoczkowie są w gronie głównych kandydatów do zwycięstwa. W ten sposób można wykorzystać Superbet kod promocyjny.

Klasyfikacja Pucharu Świata

Od pierwszych konkursów tego sezonu znakomicie spisuje się Dawid Kubacki. Reprezentant Polski ma za sobą również zwycięstwo podczas letniej Grand Prix. Dobrą dyspozycję na igielicie podkreślił również podczas konkursów w Wiśle, które miały miejsce na początku listopada. Aktualny lider Pucharu Świata z pewnością będzie chciał potwierdzić swoją pozycję również w niedzielnym konkursie indywidualnym. Kubacki ma minimalnie ponad 100 punktów przewagi nad 2 w klasyfikacji generalnej Anze Laniskiem, a także 138 nad Granerudem. Polak bez wątpienia będzie chciał powiększyć przewagę podczas konkursu przed własną publicznością, ponieważ im dalej w las, tym trudniej może być utrzymać pozycję lidera. Tym bardziej, jeśli Halvor Egner Granerud utrzyma swoją znakomitą formę, którą prezentuje w ostatnich konkursach. Przypomnijmy, że Norweg zwyciężył w 3 poprzednich 4 rywalizacji. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się go pokonać, jest Dawid Kubacki na skoczni w Innsbrucku. Anze Lanisek może jednak również mieć swoje trzy grosze do dodania w tej rywalizacji o pucharowe punkty. Słoweniec aktualnie plasuje się na 2. miejscu, a ostatnie konkursy pokazują, że regularnie zajmuje miejsce na podium.

Statystyki ostatnich konkursów:

  • Granerud wygrał 3 z 4 poprzednich konkursów.
  • Dawid Kubacki pokonał Norwega w Innsbrucku.
  • Polacy w każdym konkursie TCS stanęli na podium
  • Dawid Kubacki wygrał oba konkursy w Wiśle w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę fakt, jak Kamil Stoch zaprezentował się w ostatnich konkursach Pucharu Świata, można pokusić się o stwierdzenie, że Polak może być czarnym koniem konkursu indywidualnego w najbliższą niedzielę. Zakłady bukmacherskie w tym momencie nie stawiają na jego zwycięstwo, jednak o legendzie polskich skoków narciarskich należy pamiętać szczególnie, jeśli jego forma jest rosnąca, a to pokazały ostatnie konkursy.

Sporą niewiadomą jest za to Piotr Żyła, który rozczarował na skoczni w Bischofshofen, a także Innsbrucku. Polak miał walczyć o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej, ale nie udało mu się tego osiągnąć.

Puchar Świata – klasyfikacja generalna:

  1. Dawid Kubacki
  2. Anze Lanisek
  3. Halvor Egner Granerud
  4. Stefan Kraft
  5. Piotr Żyła

Zakłady bukmacherskie na skoki w Zakopanem

Oferta zakładów bukmacherskich na konkurs indywidualny pojawi się prawdopodobnie dopiero w niedzielny poranek. Już dzisiaj można jednak zakładać, że w gronie głównych faworytów do zwycięstwa znajdzie się trójka liderów Pucharu Świata. Największe szanse powinien mieć Dawid Kubacki, który będzie skakał przed własną publicznością. Za jego plecami prawdopodobnie uplasuje się Halvor Egner Ganerud, który znajduje się w znakomitej dyspozycji. Moim zdaniem to właśnie pomiędzy tymi skoczkami rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa w tym konkursie. Nie można jednak zapominać również o wicelidera Pucharu Świata, czyli Anze Lanisku. Słoweniec w tym sezonie spisuje się znakomicie i jest w stanie pogodzić powyższą dwójkę. Warto jednak poczekać na przebieg poszczególnych sesji treningowych, a także samych kwalifikacji, aby ocenić, jak prezentują się poszczególni skoczkowie. Zanim zdecydujesz się zawrzeć swoje zakłady bukmacherskie i wykorzystać Superbet kod promocyjny. Pamiętaj, że specjalny kod zagwarantuje Ci dostęp do wyjątkowej oferty powitalnej, która jest lepsza od tego, co dostałbyś w standardzie.

Idąc jednak w stronę propozycji specjalnych, ciekawą opcją może być obstawienie, że Lanisek, Granerud i Kubacki ukończą zmagania w czołowej trójce, ponieważ w ten sposób najczęściej wyglądało podium w obecnej kampanii. Bez wątpienia jest to trójka zawodników, którzy aktualnie znajdują się w najlepszej dyspozycji i trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym któryś z innych skoczków mógłby ich pogodzić. Najbliżej prawdopodobnie tej sztuki byłby Stefan Kraft, jednak Austriak od początku tego sezonu skacze mocno w kratkę i nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać.

Łatwiej powinno być, typować konkurs drużynowy, który odbędzie się w sobotę. Na podstawie ostatnich konkursów Pucharu Świata można ocenić formę poszczególnych drużyn. Wynika z niej ze w gronie głównych kandydatów do zwycięstwa powinna być reprezentacja Polski, a także Norwegii. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy będą mieli atut własnej skoczni, to jednak Superbet kod promocyjny wykorzystałbym grając na zwycięstwo Polaków w moich pierwszych kuponach.

Więcej o składach na konkurs drużynowy -> https://sportsinwinter.pl/czas-na-wielkie-swieto-skokow-kto-wystapi-na-wielkiej-krokwi/

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95