Skoki narciarskie: Sato i Takanashi najlepsi w mistrzostwach Japonii

Fot: Angelika Uchacz

Na normalnej skoczni w Hakubie rozegrano mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich. Do rywalizacji przystąpili zarówno panie, jak i panowie. 

W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem, organizatorzy zmagań zadbali o zastosowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy krajowego czempionatu musieli poddać się mierzeniu temperatury, zaś rozgrzewkę przeprowadzali w maskach.

W kategorii kobiet triumfowała Sara Takanashi, która uzyskała 94,5 i 93 metry, co dało jej 231,5 pkt. 4,7 pkt mniej zgromadziła na swoim koncie Yuki Ito (92,5 m; 93 m). Podium uzupełniła Nazomi Maruyama (87,5 m; 91 m).

Wśród mężczyzn zwyciężył Yukia Sato, dla którego to pierwsza w karierze wygrana w mistrzostwach Japonii. Triumf z łączną notą 255,2 pkt dały mu skoki na odległość 97 i 101 metrów. Na 2. miejscu uplasował się Junshiro Kobayashi, który uzyskał 98,5 i 100,5 metra, czym stracił do triumfatora 8,2 pkt. Czołową trójkę uzupełnił wicelider po pierwszej serii – Daiki Ito (94,5 m; 97,5 m).

Dopiero na 6. pozycji zmagania zakończył 3. skoczek poprzedniej edycji Pucharu Świata – Royu Kobayashi. Tuż przed nim uplasowali się Keiichi Sato i Yuken Iwasa.

W niedzielę skoczkowie rywalizować będą na obiekcie dużym. – Każde zawody są ważne, ale uważam, że w mistrzostwach krajowych to właśnie tytuł wywalczony na skoczni dużej jest najbardziej oczekiwanym. W niedzielę chcę spisać się równie okazale – zauważył złoty medalista, Yukia Sato.

Źródło: 3.nhk.or.jp