Skoki narciarskie. Przełomowe decyzja ws. kibiców. Nie było tego od roku

fot. Anastasia Poryadina

Po ponad roku kibicie znowu będą mogli obejrzeć skoki na żywo. Organizatorzy dwóch konkursów skoków kobiet wchodzących w skład cyklu Blue Bird w Niżnym Tagile poinformowali, że zmagania odbędą się z udziałem publiczności. Na teren skoczni zostanie wpuszczone 1000 osób.

fot. Anastasia Poryadina

Fani skoków długo musieli czekać na możliwość oglądania zwodów z trybun skoczni. Dobrą wiadomość przekazali organizatorzy Pucharu Świata w Niżnym Tagile. – Nasze centrum sportowe “Bocian” pozwala nam oddzielić widzów od drużyn i sportowców. Planujemy wykorzystać 50% miejsc na widowni, abyśmy mogli wpuścić na obiekt 1000 fanów – mówi rzecznik prasowy Andriej Kasza. Zapewnił również, że zostaną zachowane wszystkie środki ostrożności, aby impreza odbyła się bezpiecznie i zgodnie z panującymi obostrzeniami. – Oprócz licznych urządzeń dezynfekujących i stałej wentylacji zamkniętych pomieszczeń, obowiązkowo trzeba będzie nosić maseczkę ochronną. Wszystkie osoby, które nie są widzami, muszą mieć negatywne testy PCR. – wyjaśnił Andriej Kasza.

Skocznia zostanie otwarta jedynie na zwody. Przy okazji konkursu nie zaplanowano żadnego programu rozrywkowego. Organizatorzy już od jakiegoś czasu pracowali nad możliwością wpuszczenia na trybuny kibiców. – W styczniu rozpoczęliśmy pracę nad koncepcją wykorzystania 50% miejsc i koordynowaliśmy ją z FIS – tłumaczy rzecznik prasowy. Jednak wiadomo, że w związku z panującymi zasadami dotyczącymi epidemii Niżny Tagił będzie jedynym miejscem, gdzie kibice zobaczą skoki na żywo. Zarówno finał Pucharu Świata pań w Czajkowskim i mężczyzn w Planicy odbędą się przy pustych trybunach.

Źródło: skispringen.com