Skoki narciarskie – najważniejsze wieści tygodnia. Powrót do treningów, urodziny Stocha i szczepienia polskich skoczków

Za nami kolejny tydzień, więc przyszedł czas na podsumowanie najważniejszych informacji ze świata skoków. Kamil Stoch powoli wraca do treningów po zabiegu kostki, znamy dokładny program Letniego Grand Prix w Wiśle, a Benjamin Oestvold zbiera środki na przygotowania do sezonu olimpijskiego. Do treningów z kadrą po kontuzji wraca także Anders Fannemel.

Stoch wrócił do treningów, ale jeszcze nie na skocznię

Kamil Stoch po zabiegu usunięcia narośli z kostki, wrócił do treningów. Był obecny na zgrupowaniu kadry w Szczyrku, gdzie nasi skoczkowie oddali pierwsze skoki tej wiosny. Trzykrotny mistrz olimpijski na pierwsze próby musi jednak jeszcze poczekać. Więcej o powrocie Stocha do treningów pisaliśmy tutaj.
Ponadto podczas zgrupowania w Szczyrku Stoch obchodził 34-te urodziny. Niespodziankę zrobili mu m.in. członkowie Oficjalnego Fan Klubu z Proszowic.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Powrót Fannemela, Norweg już po pierwszych próbach na skoczni tej wiosny

Andersa Fannemela ostatni raz w rywalizacji mogliśmy obserwować ponad 2 lata temu. Norweg powraca do treningów po kontuzji i rehabilitacji. Były rekordzista świata w długości lotu postanowił ponownie walczyć o miejsce w światowej czołówce. Co mówił po pierwszych skokach tej wiosny? –  Miałem w sobie trochę niepewności, ale mam nadzieję, że będzie lepiej, gdy oddam jeszcze kilka skoków.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget)

Zbiórka na przygotowania 

Benjamin Oestvold zbiera środki na przygotowania do sezonu olimpijskiego. Norweg, który nie znalazł się w kadrze, postanowił sam zebrać fundusze na treningi. Polskim kibicom kojarzy się głównie z 150-metrowego skoku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Już mniej niż 50 dni do LGP w Wiśle 

Poznaliśmy dokładny program zawodów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak co roku to właśnie zawody w Wiśle-Malince zainaugurują letni sezon w skokach narciarskich. Nowością jest rywalizacja kobiet. Dokładny “rozkład jazdy” tutaj. 

Bischofshofen chce zorganizować mistrzostwa świata

Dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Bischofshofen planowane na przyszły sezon skłoniły organizatorów do snucia jeszcze poważniejszych planów. Austriacy zapowiadają walkę o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Mają na to szanse?

Polscy skoczkowie zaszczepieni na Covid-19

Kadra polskich skoczków została zaszczepiona na Covid-19 w miniony czwartek w Warszawie, tuż po zakończonym zgrupowaniu w Szczyrku. Nasi skoczkowie  relacjonowali to wydarzenie w mediach społecznościowych.

Źródło: krone.at/hopplandslaget/instagram/Polski Związek Narciarski