Skoki narciarskie na stadionie? Austriacy już zaplanowali…

Polacy nie uwierzyli w pomysł organizacji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na PGE Narodowym. Tymczasem Austriacy planują podobne zawody w Wiedniu.

Jak twierdzi niemiecki Eurosport, Austriacy właściwie już zaplanowali rozgrywanie zawodów na stadionie w Wiedniu. Jak to w ogóle możliwe? Minister sportu Heinz-Christian Strache planuje odbudowę legendarnego stadionu Ernst Happel. W zarysie nie ma to być jedynie obiekt dla piłkarzy, a wielofunkcyjna arena ze skocznią narciarską. – Wyobraźcie sobie: skoki narciarskie przed 60 000 ludzi w Wiedniu – nakreślił prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schröcksnadel. – Właściwie można by tam było zorganizować nawet slalom równoległy – dodawał.

Projekt takiej odbudowy stadiony powstał już w 2013 roku. Prezesa austriackiej federacji nie wystraszyła nawet szacunkowa cena takiej inwestycji. Według ministra sportu może to wynieść nawet 400 milionów euro. Połowa mogłaby pochodzić jednak od prywatnego przedsiębiorcy. – Obecnie pracujemy nad konkretnym planem projektu – powiedział Strache. – To będzie piękna historia Wiednia – przyznał Schröcksnadel.

Źródło: Eurosport.de / Kurier.at / Vol.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.