Skoki narciarskie: Kolejne zawody w Libercu odwołane

fot. M. Król

fot. M. Król

Organizatorzy zawodów FIS Cup w Libercu podjęli dzisiaj decyzję o odwołaniu konkursów. Tym razem powodem jest zbyt mała ilość śniegu na skoczni i niekorzystne prognozy pogody.

Zawody FIS Cup na skoczniach Ještěd zaplanowane były na dni 22-23 lutego. Niestety, kolejny raz kibice nie zobaczą tam zawodników walczących o zwycięstwo. Pogoda nie była łaskawa dla organizatorów. Obecnie na skoczni jest zbyt mało śniegu. – Biorąc pod uwagę obecną pokrywę śnieżną na zeskoku i prognozy na najbliższe dni, nie mamy możliwości przygotowania obiektu w taki sposób, aby można było tam zorganizować zawody – powiedział Jakub Čeřovský, przewodniczący komitetu organizacyjnego w Libercu.

– Jestem przekonany, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby z powodzeniem zorganizować FIS Cup. Chciałbym podziękować wszystkim członkom Komitetu Organizacyjnego, wolontariuszom i wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji i przygotowaniu skoczni. Wierzę, że w przyszłym roku zobaczymy najwyższej rangi zawody skoków na Ještěd. Wierzę też, że następnym razem pogoda będzie dla nas bardziej litościwa – dodał Čeřovský.

Przypomnijmy, że w Libercu zaplanowane są zawody Letniego Grand Prix, które odbyć mają się we wrześniu tego roku. W styczniu 2020 na obiekty, które gościły czempionat w narciarstwie klasycznym 2009, wrócić ma Puchar Świata.

Źródło: Czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj