Skoki narciarskie kobiet ruszyły do przodu.

 Miniony sezon w skokach narciarskich kobiet w Polsce można zaliczyć do naprawdę udanych. Magdalena Pałasz wywalczyła historyczne punkty w Pucharze Świata oraz uplasowała się w czołowej „30”na Mistrzostwach Świata Juniorów. „Naszym celem był udział, a nam udało się zrobić coś więcej, dlatego jesteśmy zadowoleni z zimowego sezonu”– stwierdza Sławomir Hankus, trener Kadry Kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2013/2014.

 W wywiadzie podsumowującym sezon 2013/2014 dla PZN Sławomir Hankus podkreśla, że był to na pewno sezon przełomowy w całej historii skoków narciarskich kobiet w naszym kraju. Magdalena Pałasz i Joanna Szwab wzięły udział w Pucharze Świata i w Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Co więcej Magda po raz pierwszy w historii zdobyła cenne punkty w Pucharze Świata ( 28 miejsce w Hinzenbach). Joanna w minionym sezonie również pokazała się z jak najlepszej strony, zajmując drugie miejsce na Pucharze Kontynentalnym w Falun. Jednak jest ona jedną z młodszych zawodniczek występujących w PŚ i przed nią jeszcze bardzo dużo treningów i nauki, tak aby mogła rywalizować z najlepszymi zawodniczkami. Jak podkreśla sam trener poziom wśród zawodniczek, które startują w zawodach jest bardzo wysoki i już zapowiada, że czeka ich ciężka praca.

Celem na następne sezony będzie wskoczenie do grona światowej czołówki. Najważniejszy będzie trening techniczny, który jest największym minusem dziewczyn. Trener Sławomir Hankus już zapowiada, że będą nad tym ostro pracować, ponieważ bez techniki niemożliwe jest osiągnięcie wysokich wyników.

Na chwilę obecną trener wraz ze swoimi zawodniczkami czekają na ostateczny kalendarz LGP. Jeśli zostaną wprowadzone zmiany, to wezmą w nim udział. Ich głównym celem na sezon zimowy będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Ałmatach i zajęcie tam jak najlepszej lokaty. Drugi cel to Mistrzostwa Świata Seniorów w Falun, gdzie najważniejszy będzie konkurs drużyn mieszanych.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.