Skoki narciarskie dla każdego. Trwają zapisy na wyjątkowe zawody

fot. Michał Chmielewski

Znamy już datę drugiej edycji Zielpol Skoki Amatorów o Puchar InSJders. Tegoroczna odsłona odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku. Miejscem zmagań będzie skocznia wybudowana przez Mateusza Seremaka w Ruczynowie.

fot. Michał Chmielewski

Mateusz Seremak z Ruczynowa jakiś czas temu postanowił na swoim podwórku wybudować dla syna skocznie narciarską. Niezbyt wielką, bo jej rozmiar wynosi 5 metrów. Jako pierwsi o tym ciekawym projekcie poinformowali redaktorzy twitterowego profilu inSJders. To właśnie oni – Michał Chmielewski, Artur Bała oraz Mikołaj Szuszkiewicz – wpadli na pomysł organizacji zawodów amatorów właśnie na podwórku Seremaka. Ten we wrześniu ubiegłego roku, wraz z małżonką, zaprosił wszystkich na swój teren i tak doszło do imprezy, która przyciągnęła odważnych do próby swoich sił.

W ubiegłorocznych zawodach udział wzięły osoby, które chętnie trenują amatorskie skoki, te wiążące z nimi przyszłość (jak Tymoteusz Cienciała), ale także ci decydujące się na oddanie pierwszej próby w życiu.  Na liście startowej pojawiło się 30 osób. Wiadomo już, że organizatorzy tegorocznej odsłony postanowili zwiększyć limit miejsc. W planach jest udział 50 zawodników. Zapisy już ruszyły. Ich szczegóły można znaleźć tutaj.

– W konkursie może wziąć udział max. 50 skoczków. Prowadzimy jedną klasyfikację OPEN, ale wyróżnimy zwycięzcę wśród kobiet oraz najlepszego zawodnika na nartach nieskokowych (zjazdowe, biegówki itd.). W treningu można oddać dowolną liczbę prób. W pierwszych dwóch seriach wystąpią wszyscy zawodnicy, w trzeciej – TOP30, a w finale tylko najlepsza “10” – czytamy na stronie wydarzenia.  O tym, że warto wziąć udział w zawodach, przekonać może także nagroda główna. Organizatorzy poinformowali, że do wygrania będzie rower o wartości 2000 zł.

Skoki amatorów Ruczynów 2020. AFTERMOVIE

Źródło: FB / Sportsinwinter.pl

Mateusz Król
Obserwuj