Skoki na stadionie w Polsce? Walter Hofer: skupiamy się na zawodach na powietrzu

(fot. Dziennik Zachodni)

(fot. Dziennik Zachodni)

W ostatnich dniach w Wiśle ponownie wznowiły się spore dyskusje na temat konkursów Pucharu Świata mających się rozgrywać na stadionach. Tym razem taka możliwość miałaby się pojawić na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Marzenia o ponad 50 tysiącach kibiców śledzących takie zmagania są piękne, ale ulegają zderzeniu z faktycznym stanem rzeczy. FIS nie dostał obecnie żadnej propozycji zorganizowania takiego wydarzenia.

Wczoraj w wielu artykułach dziennikarzy piszących o Pucharze Świata ze skoczni w Wiśle pojawiły się ponownie pogłoski o możliwości organizacji w niedalekiej przyszłości zawodów na stadionach. Niektórzy wspominali nawet, że miałoby to nastąpić już w 2019 roku na nowo-otwartym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Byłoby to z pewnością spore święto dla fanów skoków w Polsce i kolejny wymiar rywalizacji na naszych obiektach.

Pozytywnie podchodzi do tego zapytany przez nas Heinz Kuttin – Zainteresowanie skokami narciarskimi jest obecnie ogromne – powiedział trener austriackiej kadry. – Z pewnością przyjazd do miasta, występ przed tak ogromną publicznością byłby świetny. Jesteśmy do tego pozytywnie nastawieni, jeśli dojdzie do takiego konkursu na pewno w nim wystąpimy – stwierdził.

W rozmowie z naszym dziennikarzem nastroje ostudził nieco Walter Hofer – Na razie chcemy skupiać się na zawodach na powietrzu, a niekoniecznie na wewnętrznych, do jakich zaliczyłbym takie na stadionie – stwierdził dyrektor Pucharu Świata. – FIS nie dostał w ostatnim czasie żadnej oferty zorganizowania konkursu o takim profilu. Musimy mieć przede wszystkim odpowiedni obiekt. Gdy taki się pojawi, dlaczego nie? – zakończył Austriak.

Pierwszy raz w Polsce pomysł stworzenia takich zawodów padł wiosną 2014 roku, kiedy planowano je na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wizytowała go nawet delegacja FIS, ale ostatecznie do niczego podobnego nie doszło ze względu na problemy organizacyjne.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.