“Skok do historii” – zagraniczne media po 66. Turnieju Czterech Skoczni

Zagraniczne media doceniły wyczyn Kamila Stocha w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Po wygraniu przez niego wszystkich czterech konkursów prestiżowego tournée, artykuły poświęciły mu największe dzienniki sportowe w Europie i na świecie. 

Hiszpański “AS” w tytule zawarł sformułowanie “Skok do historii”, w brazylijskim “Brazil Zero Grau” piszą o “historycznym dokonaniu”, a “Suddeutsche Zeitung” z Niemiec nazywa go “Skoczkiem kompletnym”. Oklaski i gratulacje słychać zewsząd, a temat Wielkiego Szlema Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni jest niezwykle popularny, nie tylko dla kibiców skoków narciarskich.

Całą stronę swojego niedzielnego wydania poświęca naszemu skoczkowi francuski “L’Equipe”, tytułując ją “Stoch dołączył do Hannavalda”. Cytują także Polaka, który twierdzi, że zwycięstwo w Turnieju jest dla niego sporą niespodzianką. Spory szacunek i uznanie dla podwójnego Mistrza Olimpijskiego przekazał także szereg mediów naszych zachodnich sąsiadów. Poza wspominanym “Suddeutsche Zeitung” chwalą go również choćby “Der Spiegel” (“Stoch nie do przebicia jak Hannavald”) czy serwis niemieckiego Eurosportu (“Król Kamil”).

Wyczyn Polaka będzie się odbijał szerokim echem w mediach w kolejnych dniach, pozostając jednym z najważniejszych wydarzeń weekendu w świecie sportu. Miejmy nadzieję, że podobne wyróznienia czekają naszego skoczka już po kolejnych zawodach w Bad Mittendorf oraz MŚ w lotach w Oberstdorfie.

Źródło: Suddeutsche Zeitung/L’Equipe/Der Spiegel/AS/Brazil Zero Grau/eurosport.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.