Skocznie w Wiśle Centrum z wadą konstrukcyjną

fot. Aneta Gąska
fot. Aneta Gąska

Burmistrz miasta Wisła – Tomasz Bujok, zapowiedział, że kompleks małych skoczni w Wiśle zostanie otwarty już na początku czerwca. Jednak skocznie posiadają wadę konstrukcyjną. Chodzi o brak siatki, która ma zatrzymać śnieg przed zsunięciem się po igelicie. Jak zatem władzę chcą poradzić sobie z tym problemem?

Na skoczniach w Wiśle Centrum wykryto wadę konstrukcyjną. Jak się okazało, kompleks skoczni za ponad 3 miliony złotych nie posiada specjalnej siatki, która ma zatrzymać śnieg przez zsunięciem się na igelicie. W związku z tym skocznie nie nadaję się do użytkowania podczas sezonu zimowego. Władze Wisły nie dopuszczają myśli, aby kompleks skoczni w zimie był nie dostępny dla zawodników – Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, by skocznie nie były dostępne zimą – skomentował burmistrz miasta Tomasz Bujok.

Jak donosi portal eurosport.onet.pl, montaż siatki ma rozpocząć się po sezonie letnim. Koszt wykonania remontu na jeszcze nie otwartych skoczniach wyniesie bagatela 100 000 tys. złotych, który pokryje samorząd z własnego budżetu. Na całe szczęście, nie będzie trzeba rozbierać części zeskoku.

Kompleks skoczni w Wiśle Centrum ma być gotowy już na początku czerwca. Obecnie trwają pracę wykończeniowe na skoczniach – Trwają ostatnie prace kosmetyczne, m.in. montaż bramy wejściowej. Zakładamy, że do końca maja dopniemy wszelkie sprawy formalne związane m.in. z odbiorami budowlanymi i homologacją FIS. W czerwcu chcielibyśmy otworzyć obiekt i przeprowadzić pierwsze cykle szkoleniowe, a nawet zawody – opowiada Tomasz Bujok.

Źródło: eurosport.onet.pl/skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.