Skocznia za dolara przez 100 lat? Obiekt w Iron Mountain wsparty przez hrabstwo

Iron Mountain zostało pozbawione możliwości zorganizowania w tym sezonie planowanego tam prowizorycznie Pucharu Świata ze względu na stan techniczny obiektu Pine Mountain. O ile teraz odbędą się tam jeszcze zawody Pucharu Kontynentalnego, tak w kolejnych latach ze względu na nawarstwiające się problemy ze skocznią, jego organizacja także stanie pod znakiem zapytania.

(fot. Tom Bickner / kiwanisskiclub.com)

Iron Mountain zostało pozbawione możliwości zorganizowania w tym sezonie planowanego tam prowizorycznie Pucharu Świata ze względu na stan techniczny obiektu Pine Mountain. O ile teraz odbędą się tam jeszcze zawody Pucharu Kontynentalnego, tak w kolejnych latach ze względu na nawarstwiające się problemy ze skocznią, jego organizacja także stanie pod znakiem zapytania. Miejscowy klub organizację “Soaring Into The Future”, która ma pomóc w zebraniu środków na przebudowę i usprawnienia. Jak informuje portal ironmuntaindailynews.com, do pomocy w ciekawy sposób włączyło się także hrabstwo Dickinson. 

Skocznia narciarska utrzymywana za dolara? Tak sytuacja w Iron Mountain wyglądała już przez ostatni okres, a wszystko dzięki hrabstwu Dickinson, które w ten sposób pomaga klubowi Kiwanis Ski Club. Ten walczy o przywrócenie świetności obiektowi Pine Mountain i dlatego zorganizował on zbiórkę pieniędzy “Soaring Into The Future”, do której może włączyć się każdy, choć potrzebni są przede wszystkim więksi sponsorzy. Oni pozwoliliby na coroczne organizowanie tu największych światowych imprez, jak konkursy Pucharu Świata.

Na razie łatwiejsza stała się sytuacja rozgrywania tu zawodów Pucharu Kontynentalnego. Jak podaje portal ironmountaindailynews.com hrabstwo zdecydowało się przedłużyć wynajem obiektu za symboliczną kwotę aż o… 99 lat. Taka decyzja ma rozwiązać sprawę tego, czy klub Kiwanis zakończy działanie jako organizacja non-profit Michigan, tak jak miało to miejsce do tej pory. Do modernizacji skoczni według nich potrzeba około 4 milionów dolarów, które mają nadzieję uzbierać i spełnić wymogi FIS.

Tereny skoczni mogą teraz zostać częściowo wynajęte przez Great Lakes Recreation Fund – pomagającemu turystyce tworowi legislatury Michigan, który ma być nimi zainteresowany. Przedłużenie wynajmu ma pomóc wzmocnić pozycję takiego rozwiązania pomiędzy nim, a zarządcą obiektu o czym wspominał członek zarządu hrabstwa Dickinson, Brian Bousley.

Zawody Pucharu Świata planowane w Iron Mountain na najbliższy sezon zostały wykreślone z prowizorycznego kalendarza FIS. Odbędą się za to konkursy Pucharu Kontynentalnego, które zaplanowano tam na dni 15-16 lutego. Więcej informacji o zbiórce można znaleźć na stronie www.soaringintothefuture.org.

Źródło: ironmountaindailtnews.com/soaringintothefuture.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.