Skocznia w Wiśle-Malince tętni życiem!

Źródło: inter-snow.com
Źródło: inter-snow.com

Do rozpoczęcia zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle pozostało już tylko 15 dni. Na skoczni im. Adama Małysza (HS-134)pojawia się coraz więcej ekip szlifujących formę przed najważniejszą narciarską imprezą tego lata w Polsce. Już teraz w Wiśle spotkać można reprezentację Czech w skokach narciarskich oraz polską kadrę kombinacji norweskiej. Od środy 16 lipca treningi rozpoczną także podopieczni trenerów Łukasza Kruczka i Macieja Maciusiaka.

Polska Kadra A i B zawita do Wisły kilka dni przed Letnimi Mistrzostwami Polski (19-20 lipca). – Będziemy na zgrupowaniu w Wiśle od środy 16 lipca. Planowane mamy skakanie dwa razy dziennie, a później start w Mistrzostwach Polski, które traktujemy jako zawody kontrolne. Dla wielu będzie to pierwsze przetarcie od zimy – informuje trener Łukasz Kruczek.

Już dziś zgrupowanie na skoczni im. Adama Małysza rozpoczęli najlepsi czescy skoczkowie, w tym m.in. Jakub Janda, Roman Koudelka i Jan Matura, którzy pod okiem trenera Richarda Schallerta będą przeprowadzać po dwa treningi dziennie (jeden rano od godziny 10:00, a drugi w godzinach popołudniowych). W tym samym czasie nad swoja formą pracować będą także zawodnicy z polskiej kadry kombinacji norweskiej.

Najlepszych sportowców z całego świata z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele zobaczymy w Wiśle w dniach 24-26 lipca podczas zawodów drużynowych i indywidualnych FIS Grand Prix Wisła 2014.

Sprzedaż biletów przez internet prowadzi portal www.kupbilet.pl. Bilety można będzie także kupić bezpośrednio w punktach sprzedaży w centrum Wisły – w sklepie „Wiślaczek” obok budynku Poczty (Plac Hoffa 2, tel. kontaktowy: 502 205 443) oraz w dniu zawodów przed wejściem na skocznię. Bilety na kwalifikacje będą sprzedawane pod skocznią w dniu treningów i kwalifikacji.

 Program FIS Grand Prix Wisła 2014:

 Czwartek, 24 lipca 2014

 15:00 –  oficjalny trening – dwie serie

17:00 – kwalifikacje

19:00 – ceremonia wręczenia numerów startowych

Piątek, 25 lipca 2014

19:00 – seria próbna

20:30 – I seria – konkurs drużynowy (HS-134)

     seria finałowa

     ceremonia wręczenia nagród

     konferencja prasowa

Sobota, 26 lipca 2014

 16:00 – seria próbna

17:00 – I seria – indywidualny (HS-134)

     seria finałowa

     ceremonia wręczenia nagród

     konferencja prasowa

 

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.