Skocznia w Wiśle-Malince gotowa do sezonu letniego!

Jak poinformował prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Pan Andrzej Wąsowicz w środę, remont na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince dobiegł końca. Na skoczni został wymieniony podkład na którym jest położony igelit. W okolicach 145 metra zauważono uszkodzone deski i konieczne było wymienienie elementów podbudowy skoczni, tj. kanty czy deski. Po zakończeniu naprawy, na skoczni został położony igelit. Remont na obiekcie trwał miesiąc. Skocznia jest gotowa do użytkowania i czeka na pierwszych zawodników tego lata!

15 czerwca do Wisły mają przyjechać najlepsi skoczkowie słoweńscy, którzy zamierzają trenować na polskiej skoczni. Natomiast kolejnego dnia na obiekcie w Wiśle treningi rozpoczną podopieczni Łukasza Kruczka.

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego – Andrzej Wąsowicz podkreśla, że po naprawie skocznia jest w pełni gotowa do użytku i inauguracji FIS Grand Prix w skokach narciarskich nic nie zagraża. Konkursy na skoczni im. Adama Małysza rozegrane zostaną w ostatni weekend lipca (25 i 26 lipca), a tydzień wcześniej na tym samym obiekcie nasi najlepsi zawodnicy zmierzą się w Mistrzostwach Polski (19 i 20 lipca).

Bilety na LGP w Wiśle dostępne są na stronie www.kupbilet.pl oraz w sklepie “Wiślaczek” w Wiśle obok budynku Poczty (Plac Hoffa 2, tel. kontaktowy: 502 205 443).

Foto: Alicja Kosman/PZN

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.