Skocznia w Oberstdorfie po modernizacji

fot.: holidaycheck.de

fot.: holidaycheck.de
fot.: holidaycheck.de

Oprócz Turnieju Czterech Skoczni i Mistrzostw Świata w Lahti, jednym z ważniejszych momentów w najbliższym sezonie będą loty na zmodernizowanej skoczni imienia Heiniego Klopfera. Po obiektach w Vikersund, Bad Mitterndorf oraz Planicy nadszedł teraz czas na Oberstdorf

Dla skoczków i lotników będzie to również zapoznawanie się ze zrekonstruowanym obiektem, gdyż to tu będą gościły Mistrzostwa Świata w Lotach w 2018 roku, a Puchar Świata to jedyna szansa na poznanie skoczni.

Nowe tory najazdowe, nowa winda, rekonstrukcja zeskoku, nowe miejsce lądowania. Konstrukcja jest olbrzymia, można to zauważyć nawet przez kamerkę internetową Środki budowlane są ogromne, a w przypadku skoczni narciarskiej wymiary również. Wysiłek można oszacować nawet oglądając kamery na żywo (klik). Obszar lądowania i hamowania są wielkości kilku boisk piłkarskich.

Jeżeli ktoś chce zwiedzić tą robiącą wrażenie konstrukcję, może wziąć udział w jednej z wycieczek, które są organizowane raz na dwa tygodnie.

Koszt rekonstrukcji skoczni wyniósł 11,8 miliona euro. Modernizacja obiektu była niezbędna w związku z rozwojem sportu i zmianami w regulacjach FIS. 43-letni obiekt jest jedyną skocznią do lotów w Niemczech i jedną z pięciu na świecie. Pozostałe to Vikersund, Bad Mitterndorf, Planica, Harrachov oraz właśnie Oberstdorf.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.