Skoczkowie z Czech mają nowego trenera. Koudelka skacze dalej

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

František Vaculík nowym trenerem reprezentacji Republiki Czech w skokach narciarskich. Jego asystentami będą Jakub Jiroutek i Lukáš Hlava.

35-letni František Vaculík został nowym trenerem czeskich skoczków narciarskich. To kolejna, chociaż tym razem spodziewana zmiana na tym stanowisku u naszych południowych sąsiadów. Przypomnijmy, że w połowie sezonu związek zwolnił Davida Jiroutka z powodu słabych wyników. Zadania głównego szkoleniowca przejął wówczas Antonin Hajek, czyli jego dotychczasowy asystent.

Vaculík dotychczas zajmował się prowadzeniem kadry kobiet w Czechach. Trenował także młodzież. Sam był niegdyś skoczkiem, ale karierę zakończył już w wieku 23 lat. Nie osiągał znaczących sukcesów. W pracy pomagać mu będą Jakub Jiroutek i Lukáš Hlava. – Wszyscy chłopcy dostali ode mnie indywidualny plan na dwa tygodnie, jesteśmy w stałym kontakcie. Jak dotąd dają radę bez problemu, odpoczywają i są pełni energii – powiedział Vaculík dla czech-ski.com.

Antonin Hajek nie zostanie bez pracy. Powierzono mu bowiem przygotowywanie kobiecej kadry do igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022. – Moim długoterminowym planem jest studiowanie coachingu. Zaczynam jesienią i nie można tego połączyć ze prowadzeniem męskiej reprezentacji. Dlatego zgodziłem się z zarządem, że wrócę do dziewcząt, gdzie będę miał trochę więcej miejsca na naukę – powiedział Hajek.

Z informacji podanej przez Czeski Związek Narciarski wynika, że Roman Koudelka będzie kontynuował swoja karierę. Zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze narodowej to: Roman Koudelka, Viktor Polasek, Vojtech Stursa, Filip Sakala, Cestmir Kozisek i Frantisek Holik.

Źródło: Sport.cz/czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj