Skoczkowie z Austrii wystartują w maratonie

SAM_2843Skoczkowie zakończyli sezon 2014/2015 kilka tygodni temu. Nie zwalniają tempa i spędzają aktywnie czas. W niedzielę ulicami Wiednia pobiegną w maratonie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w maratonie wezmą udział austriaccy skoczkowie: Stefan Kraft oraz Michael Hayboeck. Swój udział potwierdziła skoczkini narciarska Daniela Iraschko-Stolz. Nie zabraknie również trenerów austriackich: Heinza Kuttina oraz Andreasa Feldera.

Stefan Kraft o swoim udziale w maratonie stwierdził, że: ” Po starcie w maratonie w roku ubiegłym, również w tym chciałem podjąć to wyzwanie i tym samym rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu”. Dodał on, że atmosfera, która towarzyszy podczas maratonu jest niepowtarzalna. ” Nie stawiam przed sobą żadnego konkretnego celu czasowego”- powiedział Kraft, dodając przy okazji,że jeśli ktoś podczas biegu go rozpozna, chętnie się zatrzyma, aby dać autograf.

Heinz Kuttin udział w maratonie uznaje jako przygotowanie do kolejnego sezonu. Podkreślił on, że główny nacisk będzie kładziony na wzmocnienie wytrzymałości u skoczków.

Źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.