Skoczkowie wzięli udział w charytatywnym meczu siatkówki

www.radioszczecin.pl
www.radioszczecin.pl

W minioną sobotę w Szczecinie odbył się kolejny Mecz Gwiazd. Skoczkowie nie zawiedli i stawili się, aby rozegrać mecz siatkówki, z którego dochód zostanie przekazany dla dzieci będących pod opieką Zachodniopomorskiego Hospicjum Dziecięcego.

Oprócz skoczków narciarskich, którzy przybyli do Szczecina grupę sportowców stanowili również siatkarze oraz siatkarki. Grupę skoczków narciarskich reprezentowali bracia Maciej i Jakub Kot, Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki. Z powodów zdrowotnych z przyjazdu zrezygnował Klemens Murańka, ale przekazał na licytację kask z wizerunkiem Jana Pawla II, w którym wiele razy skakał.

Zanim odbył się główny mecz na hali Azoty Arena, w amatorskim turnieju siatkówki wzięli udział bracia Kot w zespole “Flormaster”, natomiast Jan Ziobro i Dawid Kubacki razem z podopiecznymi szczecińskiego hospicjum wzięli udział w wyścigach na torze gokartowym, gdzie sobie równych nie miał Ziobro.

W tegorocznej edycji Meczu Gwiazd organizatorzy postawili wysoko poprzeczkę, aby całą halę wypełnić publicznością. Kibice nie zawiedli i stawili się na hali w liczbie ponad 5000 osób. Dzięki tak licznemu przybyciu ludzi, zbiórka pieniędzy ze sprzedaży biletów zasili konto hospicjum. Dodatkowo zostały zlicytowane narty Kamila Stocha, które nabył jeden ze sponsorów oraz inne cenne przedmioty przekazane przez sportowców.

Nie zabrakło atrakcji w trakcie całego meczu. Skoczkowie rywalizowali z siatkarzami w trójosobowym wyścigu na nartach na dystansie 40 metrów przy dużym dopingu ze strony publiczności.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję meczu , myślą również nad ciekawymi konkurencjami w przyszłym roku. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w rozegranym meczu siatkówki zwyciężcami są dzieci z zachodniopomorskiego hospicjum.

Źródło: www.pzn.pl/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.